Wygląd okolic intymnych często stanowi źródło kompleksów. Problem, który niektórym wydaje się błahy, może obniżać samoocenę osoby dotkniętej daną przypadłością.

Zdarza się, iż usuwając tkankę tłuszczową ze wzgórka łonowego i warg sromowych większych, poprawiamy jego wygląd. Panie, które poddają się kuracji odchudzającej, często skarżą się na nierównomierną utratę tłuszczu. Zdarza się, iż jego nadmiar nadmiernie eksponuje wzgórek łonowy. W takiej sytuacji sprawdza się liposukcja. Polega ona na odsysaniu tłuszczu z problematycznej partii ciała.

Badania przed liposukcją wzgórka łonowego

Przed przystąpieniem do operacji lekarz zleca badania krwi. Najczęściej wykonuje się testy, które mają na celu:

1) ocenę grupy krwi,

2) ocenę poziomu elektrolitów, zwłaszcza jodów sodu i potasu,

3) ocenę wskaźników układu krzepnięcia.

Jednocześnie przeprowadza się ogólne badanie moczu. Wiele klinik zastrzega sobie prawo do odmowy przeprowadzenia zabiegu, jeśli pacjentka wcześniej nie zostanie zaszczepiona przeciwko wirusowi HBV.

Przed zabiegiem – zalecenia

Osoba, która przygotowuje się do liposukcji wzgórka łonowego, powinna zrezygnować z przyjmowania aspiryny i jej pochodnych, ponieważ kwas acetylosalicylowy rozrzedza krew i tym samym zwiększa ryzyko krwotoku. Przed przystąpieniem do zabiegu nie wolno zażywać preparatów z witaminą E, leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Przed liposukcją wzgórka łonowego należy ograniczyć ilość wypalanych papierosów do trzech dziennie, ponieważ zwiększają one ryzyko powstawania zakrzepów.

Zabieg powinno przeprowadzić się między 7. a 15. dniem cyklu menstruacyjnego. W dniu operacji nie należy spożywać posiłków i przyjmować płynów.

Liposukcja wzgórka łonowego – przebieg

Zabieg liposukcji wzgórka łonowego można przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym, podpajęczym lub miejscowym. Wyboru dokonuje anestezjolog, wcześniej jednak powinien przeprowadzić wywiad. Odsysanie tłuszczu ze wzgórka łonowego w niczym nie różni się od standardowej liposukcji. Lekarz wbija igłę pod skórę, która odsysa tłuszcz. Po zabiegu pozostają kilkumilimetrowe ślady, które szybko się goją, nie pozostawiając blizn.

Komentarze

Share.

Leave A Reply