Proces starzenia nie zna litości, dotyka każdego elementu naszego ciała. Od skóry, kości, cebulek włosów, aż po sfery intymne. Do tej pory był to temat tabu, jednak coraz więcej kobiet przyznaje się, że pragnie odwrócić czas, także „tam na dole”. Na szczęście jest to w pełni możliwe.

Istotą częściowego lub całkowitego zaniku warg sromowych większych jest zanik podściółki tłuszczowej warg sromowych większych często towarzyszący uogólnionym zmianom w tkankach. Najczęściej ma podłoże genetyczne lub występuje u kobiet w wieku pomenopauzalnym. Szczególnie narażone na nieprzyjemne dolegliwości są kobiety aktywne – zmniejszone wargi sromowe większe niedostatecznie chronią te mniejsze przed urazami mechanicznymi. Jazda na rowerze, jazda konna, a nawet intensywny fitness zaczynają wiązać się z bolesnymi otarciami. Wiele kobiet w takich sytuacjach zaczyna rezygnować z ulubionych zajęć. Obniżony poziom nawilżenia błony śluzowej pochwy i warg sromowych powoduje zmniejszenie satysfakcji seksualnej kobiety podczas współżycia.

Popularność zabiegu rewitalizacji pochwy

Zabiegi rewitalizacji okolic intymnych w świecie ginekologii estetycznej istnieją już od dłuższego czasu i cieszą się rosnąca popularnością. Korzystają z nich kobiety na całym świecie. Powodów mają wiele. Jedne robią to ze względów czysto estetycznych, inne pragną polepszyć swoje doznania w sypialni, a inne chcą poprawić komfort życia codziennego. Zabieg taki bowiem nie tylko sprawia, że wargi sromowe wyglądają lepiej, ale także rozwiązuje problemy związane z elastycznością oraz suchością skóry i śluzówki w okolicach intymnych.

Preparat DESIRIAL

Do rewitalizacji okolic intymnych kobiet wykorzystuje kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy zawarty w preparacie DESIRIAL wzbogacony został o naturalny antyoksydant – mannitol, który dodatkowo chroni go i przedłuża jego działanie.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem lekarze wymagają ogolenia intymnych części ciała. Polega on na wypełnieniu pod znieczuleniem miejscowym warg sromowych specjalnie przygotowanym preparatem.

Po zabiegu skóra okolic intymnych staje się dużo bardziej elastyczna, odporna na uszkodzenia i otarcia, znika też świąd i ból. Nieznacznie widać też zwiększenie się warg sromowych. Takie efekty utrzymają się przez około rok.

Piotr Gałązka

Konsultacja merytoryczna: dr Iryna Kozicka, ekspert kliniki SkinClinic

Komentarze

Share.

13 komentarzy

 1. Nie myślałam, że z wiekiem nawet okolice bikini” się starzeją… To musi być strasznie nieprzyjemne. Ja jestem stosunkowo młodą kobietą, kilka lat po porodzie i zastanwiam się nad zabiegiem G-shock, ale coś czuję że będę za kilka lat rozważać powyższy zabieg.

 2. Nie ukrywam, że zaintrygował mnie ten zabieg. Może zwiększy przyjemność czerpaną z seksu? Po porodzie współżycie nie sprawia mi już takiej satysfakcji jak dawniej.

 3. Zgadzam się z Amelką – byłyśmy wychowywane w czasach gdzie prawie wszystko było tematem tabu. A zwłaszcza kobiece krocze. Nasze matki o wielu rzeczach nam nie mówiły. A szkoda, bo teraz uniknęłybyśmy wielu schorzeń i dolegliwości. Na całe szczęście są inne czasy… i nasze dzieci wychowujemy inaczej.

 4. Kiedyś nie byłam przekonana do ostrzykiwania okolic intymnych, teraz myślę inaczej. Starzeję się, a moje ciało staje się zwiotczałe i nie potrafi czerpać przyjemności z seksu.

 5. Irka_żona_Mirka on

  AduSia! Święte słowa! Ja dopiero po 40stce zaczęłam się cieszyć seksem w pełni. Znam swoje ciało, wiem co lubi, wiem jak sprawić sobie przyjemność… Przez te wszystkie lata żyłam w poczuciu wstydu bo „nie wolono i koniec”. Tylko że długo się nie nacieszyłam tą przyjemnością. Teraz dobiegam 50tki i szukam sposobów jak „oszukać” trochę czas. Również w kwestiach intymnych.

 6. Chętnie poddałabym się rewitalizacji warg sromowych, ponieważ moje dalekie są od ideału, ale mnie nie stać. Niestety, jako nauczycielka nigdy nie dorobię się oszczędności, który pozwoliłyby sfinansować zabieg.

 7. Rozłozenie na raty?! Pierwsze słyszę… Ale jeśli to prawda – świetnie! Zaraz się upewnię na stronie, bo aż niedowierzam. Przecież to szansa dla tylu kobiet! Rewelacja!

 8. Choć sama raczej nie zdecydowałabym się na taki zabieg, cieszę się, że medycyna idzie do przodu. Z pewnością istnieją kobiety, które potrzebują tego typu zabiegów ze względów zdrowotnych.

 9. Chyba jestem staroświecka, ale raczej nie zdecydowałabym się na ten zabieg. Mimo to uważam, że tego typu zabiegi są potrzebne. Każda kobieta ma inne potrzeby.

  • Puchaty stworek on

   Ja z kolei chętnie poddam się temu zabiegowi, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wszystko jest dla ludzi, w tym ginekologia estetyczna.

Leave A Reply