Ginekologia estetyczna dla kobiet po porodach

Zdarza się, że ze względu na znaczne uszkodzenia poporodowe, zabieg ginekologii estetycznej wydaje się koniecznością.

Poród często powoduje zmiany w narządach płciowych kobiety. Zwykle po czasie wracają one do swojego pierwotnego stanu. Bywa jednak tak, że są na tyle poważne, by potrzebna była pomoc lekarza. Zabiegi ginekologii estetycznej mogą uwolnić niektóre mamy od uczucia dyskomfortu spowodowanego porodem.

Mezoterapia pochwy

To najmniej inwazyjny zabieg – pod śluzówkę pochwy, za pomocą igły, wprowadzany jest preparat (na bazie kwasu hialuronowego lub osocze z krwi pacjentki). Dzięki temu znacznie poprawia się elastyczność pochwy oraz jej nawilżenie. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji i jest bezbolesny.

Laserowe zwężanie pochwy

Bywa tak, że napięcie pochwy po porodzie jest bardzo niskie, co może powodować dyskomfort nie tylko w sytuacjach intymnych, ale również prowadzić do nietrzymania moczu. Jest na to jednak sposób. Laserowe zwężanie światła pochwy polega na wprowadzeniu końcówki lasera i ogrzewaniu włókien kolagenowych, które kurczą się, co ma wyraźny wpływ na tkankę. Napięcie, jak i elastyczność znacznie wzrasta, poprawia się również nawilżenie.

Panie o znacznych uszkodzeniach (rozerwane krocze odsłaniające wejście do pochwy) mogą poddać się plastyce krocza. Jest to zabieg operacyjny, wymagający pewnego okresu rekonwalescencji, jednak taki, który zdecydowanie przywróci komfort życia po porodzie.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: