Ginekologia estetyczna konieczność czy kaprys?

Ta dziedzina medycyny estetycznej to wciąż temat tabu, czy słusznie? Kiedy pada hasło ginekologia estetyczna, kojarzy się ona najczęściej z fanaberią. Jednak nie zawsze jest to zachcianka, a czasami konieczność, która może mieć wpływ na stan zdrowia kobiety.

Do lekarzy często zgłaszają się panie z różnymi problemami intymnymi, na które obecnie można znaleźć rozwiązanie. Ginekologia estetyczna oferuje pełen wachlarza zabiegów, np. plastykę warg sromowych. Najczęściej poddają się jej kobiety, u których wargi są mocno przerośnięte lub niesymetryczne. Kobieta nie czuje się komfortowo podczas stosunku, mogą występować utrudnienia, czy ból podczas uprawiania sportu, a nawet chodzenia.

Zdarza się, ze po porodzie pochwa nie wraca już do wcześniejszej elastyczności. Napięcie jest niskie, ścianki pochwy są osłabione. Sprawia to utratę komfortu życia seksualnego dla obojga partnerów. Ginekologia estetyczna oferuje takie zabiegi, które poprawia napięcie mięśniowe pochwy, jednocześnie przywracając partnerom satysfakcję w sytuacjach intymnych.

Ginekologia estetyczna wciąż jednak wiąże się ze spełnianiem kaprysów. Poprawa wyglądu warg sromowych, wypełnienie ich i ujędrnienie to często zabiegi przeprowadzane wedle życzenia pacjentek. Ginekolog przeprowadza konsultację z pacjentką i po odrzuceniu ewentualnych przeciwwskazań wyznacza termin zabiegu.

Medycyna daje już takie możliwości, że nawet odtworzenie błony dziewiczej staje się możliwe. Jest to jednak opcja zazwyczaj dla kobiet, które posiadają na to odpowiednie fundusze.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: