Jak leczyć astygmatyzm?

Jak leczyć astygmatyzm
Lensabl z Unsplash

Astygmatyzm jest powszechnie znany, ponieważ to jedna z trzech najczęściej występujących wad wzroku, ale dla osób, które nie zmagają się z tą wadą, często znana jest jedynie nazwa. Astygmatyzm, inaczej niezborność, to wada, która spowodowana jest przez nieprawidłowości krzywizn, przez które wiązka promieni, jaka wpada do oka, skupia się w dwóch punktach, zamiast w jednym.

Przez takie rozproszenie wiązki promieni powstaje nieostry obraz. Astygmatyzm powoduje w większości przypadków nieregularny kształt rogówki, jedynie w 2 procentach przypadków spowodowany jest on spowodowany przez nieprawidłowy kształt soczewki lub jest następstwem zaćmy. Wada ta powoduje zamglone widzenie obrazu oraz częstsze mruganie, aby uzyskać wyraźniejszy obraz. Uporczywe jest również częste występowanie czołowego bólu głowy. Astygmatyzm można jednak z łatwością skorygować za pomocą okularów lub soczewek kontaktowych, pozbywając się wszelkich nieprzyjemnych dolegliwości, jakie wywołuje.

Okulary są jednak dość niewygodnym rozwiązaniem, a także mało estetycznym, mimo dostępu do coraz ładniejszych oprawek. W odpowiedzi na potrzeby osób, które zmagają się z astygmatyzmem, firma Acuvue (https://www.acuvue.pl/zdrowie-oczu/problemy-ze-wzrokiem/astygmatyzm) posiada w swojej ofercie specjalne soczewki kontaktowe dla astygmatyków. Dostępne są soczewki jednodniowe oraz dwutygodniowe, które zapewniają ostrość widzenia, komfort korzystania z soczewek oraz odpowiednie nawilżenie oczu przez cały dzień. Przez soczewki kontaktowe, astygmatyzm może być praktycznie nieodczuwalny, dlatego warto skorzystać z soczewek, jakie posiada w swojej ofercie Acuvue, aby cieszyć się ostrym i wyraźnym obrazem.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: