Korzyści płynące z laserowego obkurczania pochwy

kobieta

Medycyna estetyczna w zakresie ginekologii przynosi nowatorskie rozwiązania. Laserowe obkurczanie pochwy jest jednym z zabiegów poprawiających elastyczność tego narządu.

Bezinwazyjny zabieg

Laserowe obkurczanie pochwy jest nieinwazyjnym i przede wszystkim bardzo skutecznym zabiegiem. Rozluźniona pochwa może powodować krępację oraz wstyd w kontaktach seksualnych. Taki zabieg jest bezbolesny. Nie ma konieczności stosowania po nim leków przeciwbólowych. Staje się on alternatywą dla chirurgicznych interwencji, jako najnowocześniejsza metoda medyczna, niewymagająca żadnych cięć.

Laserowe działanie

Zabieg polega na odpowiednim oddziaływaniu lasera na ściankę pochwy. W efekcie dochodzi do napięcia i obkurczenia pochwy. Jednocześnie jest stymulowany kolagen, co zwiększa elastyczność i napięcie skóry. Poprawie ulega nie tylko komfort życia ale także stosunki seksualne. Laserowe obkurczanie pochwy zapobiega pojawieniu się wysiłkowego nietrzymania moczu. Po jego wykonaniu można całkowicie wrócić do obowiązków, bez konieczności zwolnienia.

Długotrwałe efektykobieta

W przypadku młodych kobiet, które niedawno urodziły dziecko, efekty zabiegu mogą utrzymywać się przez kilka lat. Pochwa może się rozciągnąć podczas kolejnego porodu. Wszystko zależy jednak od budowy organizmu. U kobiet po menopauzie wystarczy stosowanie odpowiedniej terapii hormonalnej, która podtrzyma efekty zabiegu. Ryzyko powikłań po zabiegu jest praktycznie zerowe. Należy jednak unikać stosunków seksualnych kilkanaście dni po jego wykonaniu.

Zabieg laserowego obkurczania pochwy można wykonać w klinikach ginekologicznych oraz szpitalach. Zanim do niego przystąpimy należy skonsultować się ginekologiem, który zleci nam odpowiednie badania. Cena takiego zabiegu waha się w granicach kilku tysięcy złotych. Nowoczesne technologie medyczne pozwalają na szybkie i skuteczne pozbycie się problemów, watro więc o nich pamiętać.

PODZIEL SIĘ: