Nowoczesny sprzęt USG to korzyść dla placówki medycznej

nowoczesny sprzęt usg
Bermix Studio z Unsplash

Obrazowanie ultradźwiękowe, potocznie nazywane badaniem USG, jest działem diagnostyki obrazowej, który wciąż się rozwija. Dzieje się to za sprawą wciąż udoskonalanego sprzętu, który pozwala na otrzymywanie coraz dokładniejszych wyników, a tym samym – zwiększenie wydajności pracy. Jaki aparat do USG najlepiej wybrać?

Sprzęt do ultrasonografii ma szerokie zastosowanie. Wykorzystywany jest m.in. w kardiologii, przy obrazowaniu ogólnym, obrazowaniu m.in. wątroby, klatki piersiowej, chorób wewnętrznych, a także przy badaniu naczyń, w opiece zdrowotnej kobiet oraz medycynie interwencyjnej – np. kardiologii i radiologii. Co więcej, sprzęt do USG jest szybki i łatwy w użyciu.

Dlaczego warto inwestować w nowoczesny sprzęt USG?

Nowoczesne ultrasonografy zapewniają doskonałą jakość obrazowania i niezawodność w użytkowaniu. Z kolei różnorodność urządzeń umożliwia dokładne dopasowanie sprzętu do potrzeb konkretnej placówki.

W przypadku USG wykorzystywanego w kardiologii najnowsze urządzenia oferują wysokiej jakości ultrasonografię sercowo-naczyniową. Specjalna Platforma EPIQ od Philips zapewnia wysoki poziom wydajności i sprawności, a do tego wysoką rozdzielczość i znaczną szczegółowość obrazu.

Także w przypadku obrazowania ogólnego aparatura USG posiada wiele dodatkowych, praktycznych funkcji. Intuicyjny interfejs użytkownika upraszcza wykonywanie badań, pozwala także uzyskać dostęp do najczęściej stosowanych elementów sterowania. Dzięki temu, możliwe jest szybsze wykonywanie badań i usprawnienie przebiegu pracy.

Co więcej, aparaty USG marki Philips dają większy zakres zastosowań. Specjalny Aparat ClearVue 350 rozszerza bowiem możliwości ultrasonograficzne w szerokiej gamie zastosowań i umożliwia wykonanie m.in. badania jamy brzusznej, małych narządów, układu mięśniowo-szkieletowego, prostaty. Znajduje także zastosowanie w przypadkach położniczo-ginekologicznych i naczyniowych.

Ultrasonografy pozwalają również zaoszczędzić energię, a przez to – ograniczyć koszty. Aparat USG marki Philips zapewnia także oszczędność dzięki niskiej emisji wytwarzanego przez aparat ciepła. Dzięki temu obniża się koszt chłodzenia pomieszczeń.

W urządzeniach zastosowano także rozwiązania ograniczające ich usterkowość. Są to m.in. modułowa konstrukcja zwiększająca niezawodność aparatu i umożliwiająca jego szybką naprawę, możliwość zdalnego rozwiązywania problemów z wykorzystaniem łącza internetowego, a także dostęp do serwisu.

Więcej konkretnych informacji na temat ultrasonografii dostępnych jest na stronie Philips Healhcare: philips.pl/healthcare/solutions/ultrasound

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: