Oczyszczacze Vestfrost – dodatkowa sterylizacja powietrza lampą UV-C LED

Oczyszczacze Vestfrost
Grafika dostarczona przez partnera

Lampa UV jako metoda sterylizacji jest znana już od wielu lat. Chętnie wykorzystuje się ją np. w medycynie czy kosmetologii, a w ostatnich latach także jako wsparcie w filtracji powietrza w oczyszczaczach do powietrza. Jakie są korzyści wynikające z wykorzystywania lampy UV w procesie sterylizacji powietrza i jakie modele z lampą są najlepsze na rynku? Wszystkie odpowiedzi znajdą Państwo w artykule.

Czy lampa UV zabija drobnoustroje?

Lampa UV, a szczególnie zastosowana w oczyszczaczach powietrza takich jak oczyszczacze Vestfrost, w sposób skuteczny ingeruje w DNA wszelkich drobnoustrojów, skutecznie hamując ich możliwość reprodukcji, co najprościej mówiąc jest oczywistym potwierdzeniem, że promieniowanie UV pochodzące z lamp UV-C LED jest w stanie zabijać drobnoustroje. Nie bez powodu jest ona często stosowana, jak wspomniano już we wstępie w kosmetologii a także medycynie. Lampa UV-C wspomagana innymi metodami filtracji stanowi doskonałą metodę do walki z zanieczyszczeniami powietrza.

Oczyszczacze Vestfrost- urządzenia z lampą UV-C

Na rynku polskim od niedawna pojawiły się oczyszczacze duńskiego producenta Vestfrost. Wszystkie trzy zostały wyposażone w lampę UV-C LED. Choć to dość młody producent w branży urządzeń do sterylizacji powietrza, to z pewnością zasługuje na uznanie, wszystko to za sprawą wieloetapowej filtracji na którą składa się filtr wstępny, węglowy, HEPA, jonizator oraz lampa UV-C LED. Tak wieloetapowa filtracja zapewnia najwyższy poziom eliminacji i co za tym idzie najlepsze efekty.

Oczyszczacze powietrza Vestfrost, które znajdziemy w polskich sklepach:

  • Oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH– najmniejszy z trzech oczyszczaczy Vestfrost, nadający się do powierzchni nie przekraczających 42 m2
  • VP-A1Z40WH- nieco większy model od oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH, sprawdzi się na powierzchniach nie przekraczających 48 m2
  • VP-A1S70WH- największy wśród oczyszczaczy powietrza, a także jeden z większych co do powierzchni oczyszczania modeli dostępnych w sklepach, do przestrzeni do 80m2.

Oczyszczacze Vestfrost wśród konkurencji wyróżnia z pewnością możliwość sterowania przy pomocy aplikacji mobilnej a także cena. Biorąc pod uwagę parametry urządzeń duńskiego producenta cena jest bardziej niż atrakcyjna, za najmniejszy z modeli oczyszczacz VESTFROST VP-A1M30WH zapłacimy jedyne 1099 zł, natomiast największy model kosztuje ok. 2199 zł. Oczyszczacze Vestfrost wyróżnia również ciekawy design, oraz kompaktowe kształty, to urządzenia nadające się do pomieszczeń w których brakuje miejsca na ich ustawieni.

Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza z lampą UV?

Oczyszczenia powietrza z lampą UV będą w stanie wyeliminować najbardziej szkodliwe zanieczyszczenia i drobnoustroje, dzięki temu zyskujemy w kwestiach zdrowotnych, ale także nasze samopoczucie i koncentracja są lepsze. Natomiast jeśli chorujemy na alergie wziewne, oczyszczacz powietrza z lampą UV oraz jonizatorem jest doskonałym wsparciem.

 Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

PODZIEL SIĘ: