Odnawianie błony dziewiczej na czym to polega?

Odtwarzanie błony dziewiczej cieszy się dużą popularnością. Hymenoplastyka budzi zainteresowanie zarówno muzułmanów, jak i osób wychowanych w zachodniej kulturze.

Pomysł operacyjnego przywracania błony dziewiczej zrodził się w środowisku młodych muzułmanek zamieszkujących Europę. Kobiety wiodły podobny tryb życia jak ich zachodnie rówieśniczki. Umawiały się na randki i uprawiały seks. W pewnym wieku muzułmanki powinny się ustatkować, wychodząc za mąż za muzułmanina. Brak dziewictwa stawiał je w niekorzystnym położeniu.

W kulturze islamskiej mężczyzna ma prawo zakończyć małżeństwo, jeśli jego partnerka wcześniej uprawiała seks. Muzułmanki poddają się hymenoplastyce ze względów kulturowych, podczas gdy Europejki rekonstruują błonę dziewiczą, aby sprawić przyjemność mężowi.

Od pewnego czasu w USA obserwuje się nowy trend. W rocznicę ślubu para małżeńska odnawia przysięgę, po czym ponownie przeżywa noc poślubną, podczas której dochodzi do defloracji.

Hymenoplastyka jest zabiegiem operacyjnym, który ma na celu sfałdowanie śluzówki, naciągnięcie jej i zszycie. W ten sposób dochodzi do rekonstrukcji błony dziewiczej. Zabieg trwa 30-60 minut. Operacyjne przywracanie błony dziewiczej stanowi wydatek rzędu 5000 zł. Hymenoplastykę przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Po przeprowadzonym zabiegu pacjentka zostaje wypisana do domu.

PODZIEL SIĘ: