Rewitalizacja i obkurczanie pochwy

Medycyna estetyczna coraz częściej odchodzi od skalpela w stronę mniej inwazyjnych zabiegów. Podobnie jest w przypadku ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej pochwy.Do niedawna problem luźnej pochwy mógł być rozwiązany tylko operacyjnie. Dziś można poprawić napięcie tkanek za pomocą zabiegu laserowego, bez konieczności poddawania się operacji, bez powikłań i okresu rekonwalescencji.

Zabieg laserowego obkurczania pochwy jest nieinwazyjną, niechirurgiczną, bezpieczną metodą poprawy funkcjonowania narządów rodnych. Jego wykonanie zwiększa także satysfakcję z życia intymnego. Polega on na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera, którego wiązki oddziałując na jej ściany, powodują obkurczanie się tkanek, uelastycznianie błony śluzowej pochwy oraz stymulację produkcji włókien kolagenowych. Można więc powiedzieć, że laser zachęca pochwę do samoregeneracji. Rewitalizacja pochwy wskazana jest dla kobiet, które rodziły siłami natury i odczuwają dyskomfort związany z luźnością pochwy. Polecana jest także pacjentkom, które przechodzą menopauzę (wraz z wiekiem i naturalnymi procesami starzenia pochwa ulega zwiotczeniu).

Rozluźnienie tkanek pochwy, fachowo nazywane jest zespołem rozluźnienia pochwy. On z kolei może sprawiać, że czerpiemy mniejszą satysfakcję z seksu, a nawet odczuwamy ogólny dyskomfort. Jeśli ćwiczenia mięśni Kegla nie pomagają, można zdecydować się na rewitalizację okolic intymnych. Brzmi groźnie, ale w rzeczywistości nie jest to ani skomplikowany, ani poważny zabieg. Eksperci zapewniają, że dzięki niemu można szybko zapomnieć o intymnych problemach.

rewitalizacja i obkurczanie pochwy

Za najnowocześniejszy uznaje się obecnie laser MonaLisaTouch – laser przeznaczony specjalnie do zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej Zabieg, podczas którego wykorzystuje się ten laser, pomaga odzyskać elastyczność pochwy i przy okazji zmniejszyć jej rozmiar oraz poprawić nawilżenie. Do zabiegu nie potrzeba się szczególnie przygotowywać. Nie potrzeba żadnych specjalistycznych badań czy szczepień. Przed zabiegiem nie jest podawane znieczulenia, bo zabieg jest bezbolesny.

Cały zabieg trwa zaledwie kilka minut. Nie towarzyszy mu krwawienie i nie pozostawia po sobie żadnych blizn pooperacyjnych (jak to jest w przypadku operacji z użyciem skalpela). Po zabiegu możesz z powodzeniem wrócić do normalnych codziennych zajęć. Zaleca się jedynie stosowanie podpasek, bo może pojawić się trwający kilka dni przesięk surowiczy (żółtawy, przeźroczysty płyn). Przez kilka dni po zabiegu należy zrezygnować z seksu.

Przyjmuje się, że najpóźniej po miesiącu będziesz mogła cieszyć się efektami zabiegu – pochwa wróci do kondycji sprzed porodu, będzie lepiej nawilżona i ciaśniejsza. To gwarantuje również intensywniejsze i lepsze doznania podczas seksu dla obojga partnerów. Liczba zabiegów zależy od indywidualnych potrzeb pacjentki, tzn. od stopnia rozciągnięcia tkanek. Najczęściej wystarczy jeden. Jeśli potrzeba więcej zabiegów, zwykle ponawiane są one po około 2-4 tygodniach od poprzedniego. Rezultaty zabiegu utrzymują się około dwóch lat. Mogą być bardziej satysfakcjonujące i trwałe, jeśli dodatkowo będą ćwiczone mięśnie Kegla.

Kluczowym elementem potwierdzającym skuteczność zabiegu jest precyzja jego wykonania. Nasi lekarze poświęcą Ci czas, aby uzyskać jak najlepszy efekt. Twoje zadowolenie to nasza satysfakcja !

Ekspert SkinClinic

PODZIEL SIĘ: