Skuteczne sposoby powiększania piersi

Skuteczne sposoby powiększania piersi
Jernej Graj z Unsplash

Kobiety, które nie są zadowolone z tego, jak wygląda ich biust, chyba nigdy nie znajdowały się w sytuacji tak komfortowej, jak ta, z którą mamy do czynienia obecnie. Powiększanie piersi już od dłuższego czasu nie jest tematem tabu. Co więcej, cel ten można osiągnąć na przynajmniej kilka sposobów dostosowując je do własnych możliwości finansowych, stopnia ingerencji w kobiece ciało i prognozowanego efektu finalnego.

Sposób pierwszy – masaż piersi

Choć masowanie piersi budzi różne skojarzenia, coraz częściej możemy usłyszeć o tym, że jest ono w stanie przyczynić się do widocznej poprawy wielkości i stanu biustu. Oczywiście, osiągnięcie tego efektu jest możliwe jedynie wówczas, gdy będziemy pamiętali o przestrzeganiu przynajmniej kilku zasad. Najważniejsza z nich mówi o tym, że masaż nie może być bolesny, jeśli więc w czasie jego trwania pojawiają się dolegliwości bólowe, natychmiast należy z niego zrezygnować. Warto też pamiętać o tym, że masaż powinien odbywać się w kierunku pach, jeśli zaś w trakcie jego wykonywania wykorzystywane są olejki albo kremy – nie powinny być one wmasowywane w brodawki.

Jeśli masaż wykonujemy samodzielnie, wskazane jest przyjęcie w tym celu pozycji siedzącej. Nie ma żadnych przeciwwskazań do masowania obu piersi jednocześnie, choć można też każdą z nich masować z osobna. Znacznie ważniejsze jest to, aby zawsze stosować okrężne ruchy z dołu w stronę mostka, pamiętać o ich płynności i nie zapominać, by masaż łączyć z lekkim ugniataniem. Zaleca się przy tym, aby wykonanych zostało przynajmniej sto okrążeni na jedną pierś.

Oczywiście, efektów masażu nie da się porównać z tymi, jakie daje wszczepienie implantów, można jednak liczyć na nieznaczne powiększenie piersi i istotną poprawę ich wyglądu. Piersi stają się nie tylko bardziej krągłe, ale i jędrniejsze, co wpływa na sposób ich postrzegania przez kobietę.

Sposób drugi – kosmetyki

Coraz więcej producentów kosmetyków oferuje nam obecnie kremy przeznaczone do powiększania piersi. Wiele kobiet podchodzi do nich dość sceptycznie, jeśli jednak będą one stosowane sumiennie (najlepiej w połączeniu z masażem), można liczyć na to, że poprawią one wygląd skóry, a tym samym biust stanie się bardziej atrakcyjny wizualnie.

Kluczem do sukcesu kremów wydają się przede wszystkim składniki ujędrniające, nawilżające i napinające oraz fitoestrogeny, które wchodzą w ich skład. Oczywiście, również w tym przypadku nie można liczyć na to, że biust zwiększy się o kilka rozmiarów, ponieważ jednak jego wygląd jest w stanie ulec istotnej poprawie, piersi staną się optycznie większe. Kremy tego rodzaju mogą też delikatnie podnieść biust, co potęguje wrażenie jego powiększenia.

Sposób trzeci – implanty silikonowe

Jeśli zależy nam na sposobach na powiększanie piersi znanych ze swojej skuteczności, w pierwszej kolejności powinniśmy zainteresować się wszczepianiem implantów. Właśnie ta metoda cieszy się opinią najskuteczniejszej, jeśli zależy nam na tym, aby w istotny sposób skorygować kształt biustu. Oczywiście, jest to również metoda, która zakłada dość poważną interwencję chirurgiczną, trudno więc dziwić się, że osoby, które przystępują do wspomnianego zabiegu poprzedzają go staranną analizą argumentów przemawiających tak na korzyść, jak i przeciwko takiemu krokowi.

Jedną z największych zalet implantów silikonowych jest gwarancja błyskawicznego efektu. Co więcej, efekt można w pełni przewidzieć, co bardzo często jest niedostatkiem tych metod, które określamy mianem naturalnych. Jeśli zatem marzy nam się biust o kilka rozmiarów większy – mówimy o najprostszej drodze wiodącej ku temu celowi.

Jeszcze kilkanaście lat temu implanty silikonowe miały, oczywiście, spore grono przeciwników zwracających uwagę na to, że nie jest to rozwiązanie bezpieczne. Dziś postęp, jaki dokonał się w chirurgii plastycznej sprawia, że nie musimy już przejmować się tym aspektem. Nadal powinniśmy mieć jednak na uwadze to, że wszczepianie implantów musi być dokonane przez specjalistę, który wcześniej upewni się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do zastosowania tej metody.

Sposób czwarty – powiększanie piersi dzięki własnemu tłuszczowi

Choć implanty silikonowe cieszą się dużą popularnością, nie każda kobieta uważa je za najbardziej interesującą metodę powiększania piersi. Nie można przecież nie zgodzić się z tym, że mówimy o rozwiązaniu nienaturalnym, a nie każdy chce, aby w jego organizmie znajdowało się jakiekolwiek ciało obce. Alternatywą dla implantów staje się więc powiększanie piersi tłuszczem – procedura chirurgiczna przewidująca, że piersi zostaną uzupełnione z wykorzystaniem naszej własnej tkanki tłuszczowej.

Zabieg jest dość skomplikowany, składa się bowiem z dwóch części. Pierwszą jest liposukcja, w czasie której następuje zarówno pobranie tłuszczu, jak i jego przygotowanie. W drugim etapie zabiegu mamy do czynienia z przeszczepieniem tłuszczu do piersi. O sukcesie zabiegu przesądza nie tylko sam wygląd i kształt piersi przed jego rozpoczęciem, ale również dostępność tłuszczu, do przeszczepu można bowiem wykorzystywać jedynie własny tłuszcz pacjentki. Nie można też zapomnieć o umiejętnościach i doświadczeniu samego chirurga, osoba niekompetentna jest bowiem przyczynić się do trudnych do powetowania strat.

Sposób piąty – kwas hialuronowy

Powiększanie biustu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego trafia do przekonania przede wszystkim tym kobietom, które liczą na atrakcyjny wygląd swoich piersi, a jednocześnie stawiają na rozwiązania naturalne nie wyobrażając sobie wszczepiania implantów silikonowych. Kwas hialuronowy zaliczany jest do tych substancji chemicznych, które występują naturalnie w ludzkim organizmie. Potrafi on wiązać wodę w komórkach, co sprawia, że nasza skóra jest nie tylko dobrze nawilżona, ale również elastyczna. Oczywiście, im jesteśmy starsi, tym jego ilość jest mniejsza, my zaś zgłaszamy zapotrzebowanie na wsparcie z zewnątrz.

Kwas hialuronowy nie jest wcale obcy dermatologii estetycznej, już od wielu lat wykorzystuje się go bowiem do wypełniania zmarszczek. Od niedawna możliwe jest jednak również powiększanie piersi z jego wykorzystaniem, a zabieg nie jest aż tak inwazyjny, jak klasyczna operacja prowadząca do powiększenia piersi. Minusem może okazać się sam efekt końcowy, który nie jest aż tak spektakularny, jak ten, z którym mamy do czynienia wszczepiając implanty, różnica nadal jest jednak dobrze widoczna.

W czasie zabiegu specjalny preparat jest wstrzykiwany między ścianę klatki piersiowej i gruczoł piersiowy. Lekarz wykonuje niewielkie nacięcie, musimy więc liczyć się z tym, że już po zabiegu przypominać będzie nam o tym blizna o rozmiarze wynoszącym około 4 milimetrów.

Sposób szósty – żel hydrofilowy Aquafilling Bodyline

Wykorzystanie preparatu Aquafilling Bodyline do powiększania piersi jest rozwiązaniem coraz bardziej popularnym przede wszystkim dlatego, że wiąże się z zabiegiem nie tylko niezbyt skomplikowanym, ale również wyjątkowo efektywnym. Ten żel hydrofilowy składa się przede wszystkim z soli fizjologicznej i poliamid, a więc substancji, które odpowiadają za wiązanie soli i sprawiają, że preparat uzyskuje oczekiwaną objętość. Co ciekawe, choć najczęściej sięgają po niego panie niezadowolone ze swojego biustu, ta oryginalna metoda może być też wykorzystywana do modelowania pośladków i profilowania ramion.

Sam zabieg z wykorzystaniem żelu Aquafilling Bodyline trwa maksymalnie 90 minut, nie wymaga znieczulenia ogólnego i nie wiąże się z koniecznością długotrwałej rehabilitacji. Co więcej, żel, w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, jest wstrzykiwany z wykorzystaniem specjalnej kaniuli lub igły, na skórze nie ma więc żadnych śladów świadczących o ingerencji ze strony chirurga. Same piersi wyglądają wyjątkowo naturalnie, a osoby postronne nie są w stanie rozpoznać tego, czy wielkość piersi jest dziełem natury, czy też plonem udanej interwencji ze strony chirurga.

Aquafilling Bodyline często uważany jest za swego rodzaju złoty środek. Jego efekty można porównać do tych, jakie dają implanty silikonowe i przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, naturalność charakterystyczna dla biustu po zabiegu sprawia zaś, że żel może z powodzeniem konkurować z nieinwazyjnymi metodami powiększania piersi.

Istnieje wiele metod pozwalających na nadanie piersiom wymarzonego przez nas kształtu. Każda ma swoje zalety, każda wiąże się też z pewnymi niedociągnięciami. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zatem zapoznać się z przynajmniej kilkoma mając na uwadze i to, że skuteczność wielu z nich jest uzależniona od doświadczenia osoby wykonującej zabieg i jakości preparatów stosowanych w jego trakcie.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: