Zalety stosowania implantów antykoncepcyjnych

Metod antykoncepcyjnych jest wiele. My przedstawiamy zalety stosowania implantów antykoncepcyjnych.

Implanty antykoncepcyjne

Implanty zawierają hormon – progestagen, który uwalnia się z tkanek do krwi całego organizmu kobiety. Implanty wszczepia się pod skórę, w górnej części przedramienia. Działają od kilku miesięcy do nawet 5 lat. Zabieg wszczepienia przeprowadza się chirurgicznie. Można wykonać go w dowolnym dniu miesiączki, co dotyczy zarówno założenia jak i usunięcia implantu.

Działanie implantów antykoncepcyjnych

Implanty działają od momentu zabiegu, jeśli został on wykonany w pierwszym tygodniu cyklu. W przypadku innego okresu, należy stosować dodatkową ochronę antykoncepcyjną przez pierwsze 3 dni. Implanty hamują owulację, przez zatrzymanie produkcji lutropiny. Zagęszczają śluz, który stanowi barierę dla plemników oraz uniemożliwiają proces zapłodnienia. Metoda ta jest bardzo skuteczna, co potwierdza wskaźnik Pearla, który wynosi 0,01 – 0,06. Implant można usunąć w dowolnym czasie, wracając tym samym do regularnych cyklów menstruacyjnych i całkowitej płodności.

Implanty dla nowoczesnych kobiet

Implanty antykoncepcyjne są polecane aktywnym seksualnie kobietom, które potrzebują skutecznej i długotrwałej ochrony. Takie zabezpieczenie jest idealne dla pań, które odkładają decyzję o dziecku na kilka lat. Dla osób, które zapominają o regularnym zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych, takie rozwiązanie będzie niezwykle praktyczne. Poleca się je także kobietom, które doznały niepożądanych skutków działania estrogenów. Implanty mogą być bezpiecznie stosowane przez przez kobiety karmiące piersią. Pozwalają na dokładne zaplanowanie ciąży. W porównaniu do innych metod antykoncepcyjnych, takie zabezpieczenie nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Obecnie, tego typu zabieg wszczepienia implantów antykoncepcyjnych, jest wykonywany w renomowanych polskich klinikach medycyny estetycznej.

Implanty antykoncepcyjne posiadają wiele zalet. Metoda ta jest chętnie wybierana przez kobiety, ze względu na wysoki stan bezpieczeństwa i ochrony. Pozwala cieszyć się życiem seksualnym, zachowując pełne zdrowie i zapewniając odpowiednie zabezpieczenie przed nieplanowanym zajściem w ciążę.

PODZIEL SIĘ: