Co zrobić, by skóra niemowlaka nie była sucha?

Co zrobić, by skóra niemowlaka nie była sucha
Colin Maynard z Unsplash

Noworodki i niemowlęta często mają problem z suchością skóry. Wynika to z natury człowieka. Ich fizjologia nie pozwala na poradzenie sobie z otaczającym suchym światem, ponieważ do tej pory rozwijały się w wodach, które dostarczały im potrzebnych składników dla nawilżania skóry. Rolą każdego rodzica jest zadbanie o to, by wspomóc nasze dzieci. Sucha skóra u niemowlaka łuszczy się i może powodować wiele nieprzyjemnych problemów. Jest to najważniejsza bariera ochronna przed zarazkami i bakteriami, które nieustannie znajdują się w powietrzu. Jedynym sposobem, aby temu zaradzić, jest utrzymywanie jej w odpowiednim stanie. Służą temu kosmetyki natłuszczające, które dzięki swojemu składowi są najbardziej skuteczne. Wiele dodatkowych informacji znajdziemy na stronie https://www.johnsonsbaby.com.pl/skora-niemowlecia.

Jakie kosmetyki do nawilżania ciała wybrać?

OLIWKA

Najczęściej spotykanym środkiem kosmetycznym na dolegliwości skórne jest oliwka. Dzięki niej sucha skóra dziecka będzie nawilżona. Jej działanie jednak jest dość krótkie i należy tę czynność regularnie powtarzać, aż do ustąpienia suchości. Jej łagodność i piękny zapach sprawi, że dziecko będzie czuło ukojenie i spokój. Jednak jej skuteczność sprawdzi się w przypadku, gdy suchość skóry jest niewielka. Spośród nich możemy wybrać:

– oliwkę w spray

– oliwkę w żelu

– oliwkę z aloesem lub rumiankiem

ŻEL DO MYCIA CIAŁA

Coraz częściej rodzice decydują się na intensywne i stałe nawilżenie podczas wieczornej kąpieli. Środki przeznaczone do mycia niemowląt posiadają specjalnie skomponowane składniki, które wpływają na długotrwałe nawilżenie skóry dziecka. Dodatkowo ich zapach przynosi naszym maleństwom spokojny sen. Wśród kosmetyków do mycia ciała niemowląt, możemy wybrać ten z największą rekomendacją https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/johnsons-bedtime-zel-do-mycia-ciala-na-dobranoc#sk-adniki. Jest to produkt z gwarancją satysfakcji, który spełnia wszystkie oczekiwania i wymogi. Skóra dziecka jest nawilżona, a zapach lawendy sprawia, że nasza pociecha zasypia ze spokojem.

Pośród kosmetyków do mycia znajdą państwo również:

– mydła do kąpieli tradycyjne i w płynie

– płyny do kąpieli 2 w 1

– żele do mycia ciała z oliwką

Dlaczego Johnsonsbaby?

Firma Johnson`s baby od pokoleń dba o jakość kosmetyków dla dzieci. Nasze matki i babcie znają już możliwości, które daje nam ta marka. Wszystkie produkty niemowlęce są zgodne z wytycznymi i testowane, aby dać nam 100 procent gwarancji, że będą bezpieczne. Ich skład jest zaprojektowany w taki sposób, aby były jak najbardziej skuteczne.

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: