Ile trwają zabiegi ginekologii estetycznej?

Niektóre z zabiegów ginekologii estetycznej przeprowadzane są w znieczuleniu ogólnym i trwają do kilku godzin.

Ginekologia estetyczna przestaje być tematem tabu i więcej osób wyszukuje pewnych informacji na ich temat. Należy zaznaczyć, że oferta zabiegów jest różna i obecnie można rozwiązać właściwie każdy problem. Niestety, nie zawsze ogranicza się to do krótkiej wizyty w gabinecie. Zabiegi często wyglądają jak operacje i należy liczyć się z tym, że pobyt w szpitalu może potrwać dłużej, dodatkowo potrzebny będzie też pewien okres rekonwalescencji.

Metody nieinwazyjne

Oczywiście, zabiegi z użyciem igły czy laserów to zaledwie kilkadziesiąt minut spędzonych na fotelu ginekologicznym. Laserowe zwężanie światła pochwy, mezoterapia pochwy czy powiększanie i rewitalizacja warg sromowych z użyciem kwasu hialuronowego, trwają nie dłużej jak pół godziny. Niestety, w przypadku metod, gdzie używany jest skalpel i szwy, trzeba przygotować się na inne formy znieczulenia niż miejscowe i dłuższy pobyt w szpitalu.

Zabiegi operacyjne

Vaginoplastyka, zmniejszanie warg sromowych, odtworzenie błony dziewiczej podobne są do zabiegów operacyjnych, gdzie chirurg wykonuje nacięcia a także zakłada szwy. Takie zabiegi trwają o wiele dłużej, a pacjentka musi być przygotowana na to, że po operacji będzie musiała pozostać w szpitalu. Wiąże się też z odpowiednią rekonwalescencją – przez jakiś czas należy oszczędzać sobie wysiłku fizycznego i unikać wykonywania niektórych czynności.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: