Jak wile kobiet poddaje się zabiegom ginekologii estetycznej?

Zabiegi ginekologii estetycznej zyskują w ostatnich latach coraz większą popularność. Decydują się na nie panie w różnym wieku.
Powodem mogą być zarówno problemy dotyczące wyglądu okolic intymnych, jak i dolegliwości zdrowotne. Na zabieg ginekologii estetycznej decydują się pacjentki po 40 roku życia cierpiące na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Jak wiadomo tego typu operacje można wykonywać również w publicznych placówkach (wtedy w ramach refundacji), jednak wiele pań wybiera leczenie w prywatnej klinice (ze względu na mniejszy czas oczekiwania na zabieg, komfortowe warunki). Niestety – statystyki dotyczące tego, jak wiele kobiet poddaje się leczeniu NTM nie są znane.
Inną przyczyną wizyty w klinice ginekologii estetycznej są zabiegi upiększające. Panie decydujące się na nie zazwyczaj nie są zadowolone z wyglądu sfer intymnych (może to być spowodowane zarówno porodem – to najczęstsze źródło kompleksów, jak i starzeniem się organizmu, a także kwestią genetyczną). Jakim zabiegom chirurgii plastycznej poddają się kobiety najczęściej? Są to m.in. laserowe obkurczanie pochwy, wypełnianie warg sromowych, ich rewitalizacja przy użyciu kwasu hialuronowego. Plastyka kobiecych narządów to w Polsce wciąż drażliwy temat (większość pań nie ma ochoty go poruszać lub wstydzi się). Z drugiej strony – powstaje coraz więcej gabinetów i klinik specjalizujących się w zabiegach ginekologii estetycznej. Zapotrzebowanie na tego typu usługi wzrasta. Lekarze specjaliści szacują, że po naturalnym porodzie u niemal 90 % kobiet krocze jest nacinane w sposób nieprawidłowy, mogą występować brzydkie blizny czy nadmierne rozciągnięcie pochwy. Stąd – ratunkiem bywa operacja plastyczna.

PODZIEL SIĘ: