Kiedy przeprowadza się nacinanie błony dziewiczej?

dziewczyna

Sprawy intymne to przedmiot zainteresowania szeroko pojętej ginekologii estetycznej. Zabiegi takie jak nacinanie błony dziewiczej są przeprowadzane z myślą o zdrowiu i zadowoleniu kobiet.

Ginekologia plastyczna dysponuje nowoczesnymi technologiami, bezpiecznymi dla pacjentów. Zabieg nacinania błony dziewiczej jest jednym z nich. Do jego wykonania stosuje się coraz częściej laser.

Hymenotomia

Zabieg o tajemniczej nazwie hymenotomia, w dosłownym ujęciu oznacza nacięcie błony dziewiczej. Wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym i trwa około kilkunastu minut. Polega na krzyżowym nacięciu błony dziewiczej. Istnieje możliwość usunięcia powstałych fragmentów błony bądź odtworzenia jej kształtu. Na operowane miejsca są zakładane specjalne szwy, które zostają wchłonięte przez skórę.

Zarośnięta błona dziewicza

Problem zrośniętej błony dziewiczej może pojawić się u dorastających dziewczynek. Zrośnięta błona będzie utrudniała miesiączkowanie, gdyż nie pozwoli na przepływ krwi. Częstość takich przypadków jest jednak niewielka. Kobiety mogą posiadać zbyt grubą błonę dziewiczą. Taka sytuacja jest zwykle związana z czynnikami genetycznymi. Gruba i sztywna błona dziewicza uniemożliwi wejście członka do pochwy. Odbycie stosunku seksualnego stanie się w takim przypadku niemożliwe.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Wszelkie nieprawidłowości błony dziewiczej klasyfikują do zabiegu jej nacięcia. Zwykle takie schorzenie jest diagnozowane u dziewczynek i nastolatek. Zabiegu nie można wykonać w przypadku choroby cukrzycy oraz nieleczonego nadciśnienia tętniczego. Także u osób z problemami krzepnięcia krwi oraz wszelkimi infekcjami intymnymi.

Zalecenia

Po wykonaniu zabiegu hymenotomii wymagana jest obserwacja przez kilka godzin. Należy ograniczyć wysiłek fizyczny przez okres kilku tygodni od przebytej operacji. Podczas kilku dni po nacięciu błony dziewiczej może pojawić się ból, z którym poradzą sobie środku farmakologiczne. Współżycie seksualne można spokojnie rozpocząć po miesiącu.

PODZIEL SIĘ: