Kiedy przeprowadza się zabieg wypełniania warg sromowych?

Utrata jędrności i napięcia nie dotyczy tylko skóry twarzy. Starzenie się dotyka również miejsca intymne.

Z wiekiem skóra traci elastyczność, następuje powolna utrata objętości. Ma to wpływ na owal twarzy, rysy ulegają zniekształceniu, buzia wydaje się kompletnie bez wyrazu. Dodatkowo spada poziom nawilżenia skóry, która może częściej być podrażniona, ma tendencje do bycia przesuszoną.

Wypełnianie warg sromowych – czy to w ogóle potrzebne?

Ten sam schemat dotyczy okolic intymnych. Wargi sromowe nie są pełne i gładkie przez całe życie. Niestety i tutaj czas daje się we znaki. Starzenie się, zwłaszcza w okolicach intymnych, może powodować u kobiety blokadę, która nie pozwala na dalsze zbliżenia z partnerem. Wstyd jest ostatnim uczuciem, jaki powinien towarzyszyć kobiecie w łóżku. Ważna jest swoboda, a tę determinuje ilość kompleksów.

Zabieg wypełniania warg sromowych został stworzony dla kobiet, które z wiekiem zauważyły znaczny spadek objętości warg sromowych. Skóra okolic intymnych stała się bardziej sucha, wiotka, co również powodowało jej częstsze podrażnienia, oraz tendencję do otarć.

Jak wygląda zabieg?

Metoda wypełnienia polega na znieczuleniu miejsca, gdzie będzie wprowadzana igła. Przez nią, pod skórę, lekarz wprowadza preparat na bazie kwasu hialuronowego, który nie tylko ładnie wypełnia wargi, ale również przyczynia się do nawilżenia skóry. Odpowiednie rozprowadzenie preparatu jest również kluczem do sukcesu.

Efekty nie są widoczne od razu po wykonaniu zabiegu – na te należy poczekać około tygodnia. Zabieg trwa około pół godziny. Dzięki zastosowaniu znieczulenia nie jest odczuwany ból czy dyskomfort. Poprzez użycie preparatu na bazie kwasu hialuronowego, efekty mogą być utrzymane nawet przez rok czasu.

Przeciwskazania

Istnieją pewne przeciwskazania do zabiegu. Tak jak w przypadku wszystkich metod stosowanych w dziedzinie medycyny estetycznej, pacjentkę dyskwalifikuje infekcja intymna. Dlatego przed decyzją o poddaniu się wypełnianiu warg sromowych, warto odwiedzić swojego ginekologa. Ponadto, pacjentkę dyskwalifikują uszkodzenia naskórka, ciąża oraz nowotwór.

Aleksandra Wiktor

 

PODZIEL SIĘ: