Labioplastyka – zalety i wady

labioplastyka

Wśród licznych zabiegów medycyny estetycznej wyróżnia się labioplastyka. Jakie są jej zalety i wady?

Labioplastyka – korekta warg sromowych

Zabieg labioplastyki polega na korekcie warg sromowych, czyli ich wymodelowaniu. Kształt warg sromowych może stanowić problem dla kobiety i powód do kompleksów. Deformacja warg sromowych może być wynikiem wypadku, choroby, naturalnego porodu czy skutkiem  uwarunkowań genetycznych. Przerost warg sromowych może prowadzić do licznych podrażnień a nawet do rozwoju nowotworu jakim jest rak sromu. Problem nierównych warg można skorygować odpowiednim zabiegiem. Labioplastyka to obecnie jeden z najczęściej wybieranych zabiegów intymnych kobiet.

Labioplastyka – zalety i wady zabiegu

Labioplastykę wykonuje się chirurgicznie, pod znieczuleniem miejscowym. Zabieg pozwala na pozbycie się kompleksów i powrót do komfortowego funkcjonowania każdego dnia. Zabieg może trwać około godzinę. To niewiele czasu, a może dać pacjentce dużo satysfakcji fizycznej i psychicznej. Po zabiegu wystarczy zaledwie godzinna obserwacja i pacjentka może powrócić do domu. Tego typu korekta pozostawia znikome blizny. Wystarczą około 3 godziny w klinice, aby poprawić wygląd warg sromowych. Efekt jest długotrwały i może zmienić życie kobiety. Zabieg labioplastyki to także możliwość zwiększenia swoich doznań seksualnych. Istnieją także wady tego zabiegu. Przy labioplastyce zakłada się szwy, które ściąga się po tygodniu. Choć blizna jest niewielka, może przeszkadzać pacjentce. Labioplastyka to ingerencja chirurgiczna, co zawsze stwarza ryzyko powikłań, z którym musi liczyć się kobieta. Podczas pierwszych dni po zabiegu należy prowadzić umiarkowany styl życia, unikając sportu czy aktywności seksualnej. Należy także dbać o szczególną higienę miejsc intymnych.

Labioplastyka to ratunek dla wielu pań, które nie są zadowolone z wyglądu warg sromowych, lub mają w związku z tym kłopoty zdrowotne. Medycyna estetyczna stara się rozwiązywać wszelkie problemy intymne kobiet, zapewniając im komfortowe i szczęśliwe życie.

PODZIEL SIĘ: