Lipolifting – na czym polega i kiedy warto go wykonać?

Lipolifting
Unsplash, licencja CC0

Wykorzystanie własnego tłuszczu pacjenta w zabiegach medycyny estetycznej jest coraz popularniejsze. Jakie efekty możemy uzyskać dzięki lipoliftingu?

Najniższe ryzyko efektów ubocznych pojawia się w przypadku zabiegów z wykorzystaniem znanych organizmowi związków. Właśnie dlatego dobre rezultaty przynoszą zabiegi na bazie kwasu hialuronowego – związku występującego w ludzkiej skórze. Także do tej grupy zalicza się własny tłuszcz pacjenta, który pozwala między innymi na lipolifting – przeszczep tłuszczu z jednego miejsca w drugie.

Czym jest lipolifting?

Procedura taka jak lipolifting to określenie szeregu zabiegów polegających na pobraniu tłuszczu pacjenta, a następnie wszczepieniu go w inne miejsce. Tłuszcz najczęściej pobiera się z okolicy ud, brzucha lub lędźwi, a następnie wszczepiany jest w obszar ust, policzków, oczu, piersi, pośladków czy dłoni. Dzięki temu, że tłuszcz jest bogaty w komórki macierzyste, skóra jest jeszcze piękniejsza – wygląda na młodszą, jest jędrniejsza.

Przeszczep tłuszczu pozwala na pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a przy tym na wymodelowanie innego miejsca, w którym jej braku. Lipolifting pozwala przy tym nie tylko na poprawę wyglądu, ale również ma wskazania medyczne, na przykład wtedy, gdy doszło do ubytku tkanki podskórnej w wyniku urazów.

 

Przebieg zabiegu lipoliftingu

Przed zabiegiem pacjentka bierze udział w konsultacjach z lekarzem medycyny estetycznej. Podczas wizyty otrzymuje dokładne informacje o przebiegu zabiegu, a także o przeciwwskazaniach i przygotowaniach, jakie należy poczynić przed nim.

Lipolifting przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie powoduje uczucia bólu. Lekarz pobiera tłuszcz od pacjentki z wykorzystaniem specjalnego narzędzia. Potem komórki te wstrzykiwane są w miejsce docelowe. Ważne jest przy tym pobranie optymalnej ilości tkanki i wstrzyknięcie jej także w ilości właściwej – przy nadmiarze może dojść do zwapnień, natomiast przy niedoborze tkanki tłuszczowej efekt może nie być zgodny z oczekiwanym.

Po zabiegu należy pamiętać o tym, aby nie brać gorących kąpieli, nie chodzić do sauny i nie korzystać z basenu. Warto też ograniczyć wysiłek, aby nie dopuścić do przemieszczenia się tkanki tłuszczowej. Lekarz może zalecić również noszenie specjalnych opatrunków uciskowych oraz delikatnym masaż skóry.

 

Efekty zabiegu

Rezultaty widoczne są najczęściej po paru dniach i utrzymują się na długi czas – nawet kilka lat. Skóra w miejscu, w którym dokonano przeszczepu tłuszczu, jest wypełniona i podniesiona, jest też bardziej napięta i ma lepszą jędrność i gęstość. Dzięki temu okolice wyglądają młodziej. Nie musimy przy tym obawiać się o naturalność efektu – nie mamy do czynienia ze sztucznym wyglądem, dlatego lipolifting jest dzisiaj tak chętnie wybierany przez wiele kobiet.

 

Zatem zabieg taki jak lipolifting jest dobrym wyborem dla osób, którym zależy na poprawie swojego wyglądu z małym ryzykiem skutków ubocznych. Zabieg jest bezpieczny, ponieważ istnieje małe ryzyko uczulenia czy odrzucenia.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • zaburzenia krzepliwości krwi
  • choroby związane z nerkami i wątrobą
  • choroby autoimmunologiczne
  • przewlekłe infekcje
  • palenie papierosów

Gdzie można wykonać zabieg lipoliftingu?

Jeśli także zainteresowały cię zabiegi takie jak lipolifting, warto odwiedzić dobrą klinikę medycyny estetycznej, w której będzie można je wykonać. W prowadzeniu takich zabiegów specjalizuje się między innym klinika Bona Dea z Krakowa.

Cena zabiegi takie go jak lipolifting to od około 2 500 do 5 000 złotych w zależności od wybranej oferty. Ceny mogą dochodzić nawet do 10 000 złotych w przypadku dużego obszaru zabiegowego i konieczności powtarzania zabiegu.

Podsumowując, jeśli chcesz poprawić swój wygląd i nie chcesz narażać się na poważne skutki uboczne, lipolifting może być strzałem w dziesiątkę. Dzięki temu zabiegowi można odzyskać młodość i to całkowicie naturalnie, ponieważ na bazie własnych tkanek!

Tekst partnera

PODZIEL SIĘ: