Obkurczanie pochwy – do kogo skierowany jest ten zabieg?

zabiegi

Medycyna estetyczna coraz bardziej się rozwija, także w zakresie ginekologii. Kliniki oferują mnóstwo zabiegów, także obkurczanie pochwy.

Laserowe obkurczanie pochwy

Obkurczanie pochwy to nieinwazyjna metoda z wykorzystaniem lasera. Zabieg ten przywraca jędrność i elastyczność. Obkurczanie kanału pochwy następuje w wyniku specjalnej stymulacji kolagenu, co powoduje naprężenie i obkurczenie ścian pochwy. Rozciągnięta skóra to często pamiątka po porodzie, przypadłość genetyczna bądź efekt starzenia się skóry. Taki zabieg pomoże zmienić wygląd naszej pochwy.

Do kogo kieruje się zabieg obkurczania pochwy?

Zabieg obkurczania pochwy dedykowany jest kobietom po ciąży, których pochwa straciła dawny wygląd i elastyczność. Problem rozciągniętej pochwy może dotyczyć także kobiety w średnim wieku, których skóra wraz z procesem starzenia się straciła jędrność i prawidłowe napięcie mięśni. Tego typu laserowy zabieg jest bezpieczny i nie wymaga rekonwalescencji. Już dzień po jego wykonaniu pacjentka może swobodnie powrócić do codziennego trybu życia, unikając jedynie kąpieli w wannie przez okres ok. 4 tygodni. Z zabiegu mogą skorzystać także osoby, których wygląd pochwy spowodowany jest wypadkiem czy uwarunkowaniami genetycznymi.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Niektóre stany i sytuacje nie są wskazane do przeprowadzenia zabiegu obkurczania pochwy. Zalicza się do nich okres ciąży, aktywną menstruację oraz wszelkie infekcje pochwy i okolic intymnych. Uwagę należy zwrócić również na przyjmowane leki. Zabieg wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem, który dokładnie sprecyzuje czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Efekt prawidłowo wykonanego zabiegu utrzymuje się do kolejnej ciąży. U kobiet po menopauzie zdarza się konieczność powtórzenia czynności, w celu lepszych i bardziej długotrwałych efektów.

Ginekologia estetyczna oferuje zabieg obkurczania pochwy w celu uzyskania poprawy jej wyglądu oraz polepszeniu samooceny i satysfakcji każdej pacjentki. Warto więc skorzystać z tego typu nowoczesnych rozwiązań medycznych.

PODZIEL SIĘ: