Odsysanie tłuszczu ze wzgórka łonowego

Wygląd okolic intymnych często stanowi źródło kompleksów. Problem, który niektórym wydaje się błahy, może obniżać samoocenę osoby dotkniętej daną przypadłością.

Zdarza się, iż usuwając tkankę tłuszczową ze wzgórka łonowego i warg sromowych większych, poprawiamy jego wygląd. Panie, które poddają się kuracji odchudzającej, często skarżą się na nierównomierną utratę tłuszczu. Zdarza się, iż jego nadmiar nadmiernie eksponuje wzgórek łonowy. W takiej sytuacji sprawdza się liposukcja. Polega ona na odsysaniu tłuszczu z problematycznej partii ciała.

Badania przed liposukcją wzgórka łonowego

Przed przystąpieniem do operacji lekarz zleca badania krwi. Najczęściej wykonuje się testy, które mają na celu:

1) ocenę grupy krwi,

2) ocenę poziomu elektrolitów, zwłaszcza jodów sodu i potasu,

3) ocenę wskaźników układu krzepnięcia.

Jednocześnie przeprowadza się ogólne badanie moczu. Wiele klinik zastrzega sobie prawo do odmowy przeprowadzenia zabiegu, jeśli pacjentka wcześniej nie zostanie zaszczepiona przeciwko wirusowi HBV.

Przed zabiegiem – zalecenia

Osoba, która przygotowuje się do liposukcji wzgórka łonowego, powinna zrezygnować z przyjmowania aspiryny i jej pochodnych, ponieważ kwas acetylosalicylowy rozrzedza krew i tym samym zwiększa ryzyko krwotoku. Przed przystąpieniem do zabiegu nie wolno zażywać preparatów z witaminą E, leków przeciwkaszlowych i przeciwgrypowych. Przed liposukcją wzgórka łonowego należy ograniczyć ilość wypalanych papierosów do trzech dziennie, ponieważ zwiększają one ryzyko powstawania zakrzepów.

Zabieg powinno przeprowadzić się między 7. a 15. dniem cyklu menstruacyjnego. W dniu operacji nie należy spożywać posiłków i przyjmować płynów.

Liposukcja wzgórka łonowego – przebieg

Zabieg liposukcji wzgórka łonowego można przeprowadzić w znieczuleniu ogólnym, podpajęczym lub miejscowym. Wyboru dokonuje anestezjolog, wcześniej jednak powinien przeprowadzić wywiad. Odsysanie tłuszczu ze wzgórka łonowego w niczym nie różni się od standardowej liposukcji. Lekarz wbija igłę pod skórę, która odsysa tłuszcz. Po zabiegu pozostają kilkumilimetrowe ślady, które szybko się goją, nie pozostawiając blizn.

PODZIEL SIĘ: