„”Rozciągnięta ” pochwa po porodzie”

Wiele kobiet obawia się, że poród odbije się negatywnie na ich pochwie. Wygląd waginy często bywa źródłem kompleksów i abstynencji seksualnej.

W ostatnich latach odnotowano wzrost zainteresowania plastyką pochwy. Co roku wzrasta odsetek młodych matek, które poddają się waginoplastyce. Ta operacja przywraca napięcie mięśniom pochwy. W Polsce popularną praktyką wśród ginekologów jest nacinanie krocza.Podczas porodu deformacji ulegają: mięśniówka, śluzówka oraz tkanka pochwy.

Przeprowadzone badania wskazują, iż waginoplastyka jest najczęściej wykonywanym zabiegiem kosmetoginekologii. Osobami, które decydują się na plastykę pochwy, kierują względy estetyczne i praktyczne. W przypadku rozciągniętej pochwy powrót do aktywności seksualnej stanowi nie lada wyzwanie.Waginoplastyka pozwala odzyskać satysfakcję ze współżycia.

Przed zabiegiem należy skorzystać z konsultacji lekarza i wykonać niezbędne badania. Waginoplastyka może przyjąc formę tradycyjnego zabiegu chirurgicznego lub zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego. Osoby, które czują się nieusatysfakcjonowane z wyglądu warg sromowych, mogą zmodyfikować ich kształt, łącząc waginoplastykę z labioplastyką. Tuż po zabiegu mogą pojawić się dolegliwości bólowe i pieczenie. Podczas dwumiesięcznej rekonwalescencji należy powstrzymać się od współżycia i intensywnego wysiłku fizycznego.

PODZIEL SIĘ: