Zabieg wypełniania warg sromowych

Zabieg wypełniania warg sromowych
Artem Labunsky z Unsplash

Zabieg wypełniania warg sromowych to jedna z form medycyny estetycznej, ciesząca się dużym uznaniem wśród wielu kobiet.

Wypełnianie warg sromowych

Wypełnianie warg sromowych to zabieg z wykorzystaniem preparatów, bazujących na kwasie hialuronowym. Specjalna technologia medyczna, opracowana na potrzeby kobiet, nawilża i rewitalizuje miejsca intymne. Zwiększa objętość warg sromowych i poprawia jędrność oraz elastyczność skóry. Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich kobiet, które pragną przywrócić swoim okolicom intymnym dawny wygląd jak również tym, które są w okresie menopauzy, zakończyły chemioterapię bądź straciły sporo kilogramów podczas odchudzania. Wypełnianie zaleca się także ze względów bezpieczeństwa zdrowia, w przypadku zbyt małych warg sromowych, które mogą powodować powstanie licznych infekcji i stanów zapalnych.

Moc kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy, zawarty w preparatach stosowanych do wypełniana warg sromowych, uzupełniony jest o dodatkowe składniki, które wydłużają jego działanie i chronią naszą skórę. Dzięki takiemu, nowoczesnemu rozwiązaniu otrzymujemy długotrwały efekt. Dokonane zmiany anatomiczne, w obrębie warg sromowych, utrzymują się prze bardzo długi czas. Nie wpływa to na pracę naszych narządów płciowych. Kwas hialuronowy zwiększa objętość tkanek, która utrzymuje się do 2 lat.

Specyfika zabiegu wypełniania warg sromowych

Zabieg wypełniania warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym do danego obszaru skóry. Wykonuje się go przy miejscowym znieczuleniu. Specjalną kaniulą rozprowadza się preparat pod skórą. Wypełnianie trwa 30 minut. Efekty są widoczne już po pierwszym tygodniu. Współczesna forma nie wymaga żadnej rehabilitacji i pozwala na natychmiastowy powrót do codziennej aktywności. Ilość zabiegów jest ustalana indywidualnie, wedle potrzeb pacjentki. Metody nie poleca się kobietom w ciąży czy infekcjami miejsc intymnych. Zabieg jest niezwykle skuteczny, co potwierdzają zadowolone klientki klinik ginekologicznych.

Medycyna estetyczna w zakresie ginekologii jest szeroko rozwinięta. Nowoczesne technologie i urządzenia, pozwalają na stosowanie coraz to ciekawszych metod zabiegowych. Wypełnianie warg sromowych jest jednym z tego typu form poprawy wyglądu miejsc intymnych. Stworzony z myślą o potrzebach kobiet, pozwala na pozbycie się problemów zdrowotnych, estetycznych oraz kompleksów.

PODZIEL SIĘ: