Czym jest mikrodermabrazja diamentowa i do kogo jest skierowana?

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa i do kogo jest skierowana

Istnieje wiele rodzajów zabiegów kosmetycznych, które mają za zadanie pozbycie się z twarzy martwego naskórka i warto podkreślić, że cieszą się one wśród Polskich konsumentów niemałym i wciąż rosnącym zainteresowaniem. Stale rosnący w naszym kraju poziom życia sprawia, że zaczynamy dbać o siebie w coraz większym stopniu. Zabiegi mające na celu pozbycie się martwego naskórka mają na celu wygładzenie twarzy i pozbycie się zmarszczek. istnieje wiele rodzajów zabiegów mających na celu oczyszczenie twarzy z martwego naskórka, my jednak przyjrzymy się dziś pewnej specjalnej, wciąż nieco niedocenianej metodzie.

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to zbiorcza nazwa zabiegów polegających na usuwaniu martwego naskórka i mających na celu oczyszczenie skóry. Wyróżnia się m.in.

  • Mikrodermabrazja tlenową
  • Mikrodermabrazja korundową
  • Mikrodermabrazja diamentowa

Wskazane metody różnią się od siebie środkiem wykorzystywanym do wykonania zabiegu, my zaś przyjrzymy się bliżej ostatniej z metod, czyli mikrodermabrazji diamentowej. Mikrodermabrazja diamentowa polega na usuwaniu martwego naskórka poprzez złuszczanie go, a następnie usuwanie ze skóry twarzy poprzez użycie syntetycznych bądź też naturalnych diamentów umieszczonych w głowicy urządzenia którym przeprowadzany jest zabieg. Jak już wspomniano zabieg ten stosowany jest przede wszystkim na skórze twarzy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by przeprowadzić go także na skórze pleców, czy pośladków. Istotna zaletą metody jaką jest mikrodermabrazja diamentowa jest fakt, że zaliczana jest ona do metod zabiegu tzw. bezpyłowych, przez co nie powoduje podrażnień, ani nie wywołuje reakcji alergicznych.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Zasadniczo mikrodeambrazja diamentowa jest wskazana do przeprowadzenia na większości typów skóry, wyjątkami w tej kwestii są przypadki cery naczynkowej, oraz cery wrażliwej, w tym wypadku przeprowadzenie zabiegu nie jest wskazane. Także osoby cierpiące na trądzik różowaty powinny przed poddaniem się zabiegowi skonsultować to z lekarzem dermatologiem. Z kolei ten zabieg sprawdzi się wyśmienicie w odniesieniu do skóry tłustej oraz skóry łojotokowej. Zabieg ten zalecany jest wszystkim, którzy mają problemy z niewielkimi problemami skórnymi, takimi jak niewielki trądzik, zmarszczki, przebarwienia skóry, czy skórę zniszczoną od słońca.

Podsumowanie

Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest świetnym, nieinwazyjnym i skierowanym do szerokiej grupy odbiorców zabiegiem, mającym na celu oczyszczenie twarzy z drobnych niedoskonałości.

PODZIEL SIĘ: