Ginekologia estetyczna

Ginekologia estetyczna
Humberto Chavez z Unsplash

Ginekologia estetyczna to ciągle dość wstydliwy temat. Tymczasem zabieg tego typu może nie tylko poprawić wygląd narządów intymnych, ale również pomóc w pozbyciu się problemu z nietrzymaniem moczu, czy zniwelować dolegliwości związane z menopauzą.

Przebyte ciąże, menopauza, czy uwarunkowana genetycznie budowa narządów płciowych to często przyczyna różnego rodzaju dolegliwości, jak np. nietrzymanie moczu, brak satysfakcji ze współżycia, a także dyskomfort podczas codziennego funkcjonowania. Dzięki nowoczesnym zabiegom można jednak w łatwy sposób się tych zaledwie kilkanaście minut, a pacjentka w krótkim czasie dochodzi do siebie. Jakie to zabiegi i komu są zalecane?

Problem z nietrzymaniem moczu

Nietrzymanie moczu to problem dotykający wiele kobiet. Jest on spowodowany osłabieniem mięśni dna miednicy oraz rozciągnięciem pochwy, co przyczynia się do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej. Ponieważ dolegliwość ta uważana jest za wstydliwą, niewiele kobiet o niej mówi, tymczasem poradzić sobie z nią można poddając się zabiegowi laserowemu. Na czym on polega? Wiązka laserowa pobudza włókna kolagenowe śluzówki, co powoduje ich namnażanie i wzmocnienie. Dzięki temu zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej, która odzyskuje prawidłową funkcjonalność.

Po porodzie i w czasie menopauzy

Młode mamy mogą uskarżać się na takie dolegliwości jak nietrzymanie moczu, czy problemy z osiągnięciem satysfakcji seksualnej. Taki stan rzeczy spowodowany jest często rozluźnieniem tkanek pochwy po porodzie naturalnym. Jednym z zabiegów, które stosuje się w takiej sytuacji, jest lifting krocza, mający na celu zmniejszenie wejścia do pochwy poprzez zacieśnienie mięśni tych okolic. Inny sposób to zastosowanie zabiegu laserowego, który wykonywany jest m. in. w Centrum Medycznym Damiana. Polega on na ogrzewaniu kolagenu zawartego w błonie śluzowej pochwy. Wysoka temperatura pobudza włókna kolagenowe, a w efekcie pochwa staje się bardziej elastyczna i ciaśniejsza. Zabieg ten dodatkowo poprawia nawilżenie pochwy, a ponadto jest bardzo skuteczny i bezbolesny. Zabiegi laserowe z powodzeniem stosowane są również u pacjentek, które skarżą się na dolegliwości związane z menopauzą, jak podrażnienia, suchość pochwy, wysiłkowe nietrzymanie moczu, czy ból podczas stosunków płciowych.

Korekcja zewnętrznych narządów intymnych

Niestymetria albo zbyt duża wielkość warg sromowych to często problem nie tylko natury estetycznej, ale również utrudniający codzienne funkcjonowanie. Zdarza się, że z jego powodu kobiety odczuwają ból podczas stosunku, nie mogą nosić zbyt obcisłej bielizny, a nawet – swobodnie uprawiać sportu. Dodatkowo zbyt duże w ocenie pacjentki, lub niesymetryczne wargi sromowe są często przyczyną poważnych kompleksów. Korekcja zewnętrznych narządów intymnych obecnie odbywa się za pomocą skalpela, albo – co przynosi lepsze wyniki – lasera. Dzięki zastosowaniu tego drugiego rozwiązania, zabieg jest wykonywany w stosunkowo krótkim czasie, aseptyczny i bezkrwawy, co sprawia, że rana goi się szybko, a ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych jest znacznie zmniejszone.

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: