Jak działają szkła progresywne i które wybrać?

szkła progresywne
usman yousaf z Unsplash

Szkła progresywne są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie szkieł okularowych dostępnych obecnie na światowym rynku i potrafią rozprawić się z kilkoma współistniejącymi ze sobą problemami związanymi z naszym widzeniem. Szkła te to nic innego jak soczewki okularowe, które łączą w sobie zalety dwóch par dla różnych korekcji wzroku.

Szkła progresywne, dlaczego właśnie one?

Szkła progresywne są idealnym rozwiązaniem dla prezbiopów, czyli osób o więcej niż jednej okulistycznej wadzie oraz tych, które na co dzień zmuszone były używać zarówno okularów do patrzenia w dal, jak i okularów do czytania, czyli patrzenia w bliży. Dla wielu z nich jeszcze do niedawna stanowić potrafiło to istotny problem podczas kierowania pojazdem, w trakcie uprawiania sportu, czy podczas swojej pracy, gdzie wraz ze zmianą odległości patrzenia obraz zniekształcał się, a oko potrzebowało czasu na poprawę swojej akomodacji w danej sytuacji i przywyknąć musiało do innego rodzaju szkieł korekcyjnych.

Za sprawą szkieł progresywnym problem ten został niemal zażegnany. Osoby, które zdecydowały się zmienić swoje dotychczasowe szkła, na powstałe z duchem technologii progresy, wiedzą o tym najlepiej, gdyż zdecydowanie poprawił się ich komfort patrzenia, a tym samym funkcjonowania w codziennym życiu.

Jak działają szkła progresywne?

Szkła progresywne, o których mowa pozwalają na płynną i niemal nieodczuwalną przez oko zmianę mocy dobranej przez okulistę soczewki do patrzenia w dali, na średnim dystansie oraz z bliska. Co za tym idzie – obiekty nie zlewają się jak miało to miejsce niegdyś i nie ma potrzeby zmieniania jednej pary okularów na drugą, pełniącą inne właściwości. Okularów tych nie należy mylić z okularami dwuogniskowymi, które dawały zbliżone efekty, jednak moment przejścia obrazu był zdecydowanie odczuwalny.

Dużym plusem jeśli chodzi o progresy są także kwestie estetyczne związane z noszeniem okularów. Nie zniekształcają one bowiem wyglądu oczu uwypuklając ich i wyglądają jak najbardziej naturalnie, zupełnie jak soczewki jednoogniskowe.

Które szkła progresywne wybrać?

Podstawą odpowiedniego doboru szkieł jest jak zawsze precyzyjne zbadanie oczu pacjenta oraz obserwacja jego zachowań wzrokowych, które bardzo często pokrywają się z trybem naszego życia, wykonywaną pracą zawodową, hobby, czy uprawianym sportem. Nie bez znaczenia jest tutaj sprzęt za pomocą, którego wykonywane jest badanie określające wadę wzroku. Ważna jest również jakość dobieranych soczewek, na których z pewnością nie warto oszczędzać.

Więcej na ten temat przeczytasz na www.VARILUX.pl

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: