Kiedy nie powinnaś wykonywać zabiegów ginekologii estetycznej?

Kiedy nie powinnaś wykonywać zabiegów ginekologii estetycznej

Zabiegi ginekologii estetycznej stały się szalenie modne jakiś czas temu. Mają one wiele zalet. W przypadku kobiet, które rodziły dzieci, mogą przywrócić dawny komfort życia. Z ich pomocą wyrównamy też wyraźną asymetrię między wargami sromowymi. Kiedy nie powinnaś wykonywać zabiegów ginekologii estetycznej?

Kiedy zmagasz się z chorobą weneryczną

Choroby weneryczne to wciąż często spotykana przypadłość. Nie są jednak żadnym powodem do wstydu. Gdy widzisz, że z miejscami intymnymi dzieje się coś niedobrego, skonsultuj to z lekarzem i wykonaj stosowne badania. Jeśli te potwierdzą infekcję wymagającą leczenia, dotrwaj do końca kuracji. Nigdy nie należy poddawać się zabiegom ginekologii estetycznej, gdy masz opryszczkę w miejscu intymnym, chorujesz na kiłę lub chlamydiozę. Na szczęście infekcje można wyleczyć i wtedy przejść do zabiegu.

Kiedy osoba przeprowadzająca zabieg nie jest dostatecznie kompetentna

Niestety, choć wiele osób przedstawia siebie jako specjalistów od medycyny estetycznej i ginekologii estetycznej, większość z nich w rzeczywistości odbyła krótki kurs i nie specjalizuje się w tej konkretnej dziedzinie. Czasem pulmonolog dostrzega możliwość zarobku jako specjalista od medycyny estetycznej. Kiedy indziej jest to położnik. Nie odmawiamy wiedzy lekarzom innych specjalności, ale warto oddać swe ciało w ręce osoby, która ma duże doświadczenie w realizacji zabiegów ginekologii estetycznej.

Kiedy znajdujesz się w trakcie leczenia chorób układu rozrodczego

Rak szyjki macicy, jajowodów czy jajnika to przypadłość, której leczenie mocno obciąża nasz organizm. Zabiegi ginekologii estetycznej wprawdzie przedstawia się jako mało inwazyjne, ale w wielu z nich dochodzi do nacinania skóry. Nie chcesz przecież zwiększać ryzyka rozwoju zakażenia przy obniżonej odporności organizmu.

Gdy tobie nie przeszkadza kolor warg sromowych

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi ginekologii estetycznej, jednak nie zawsze wynika to z ich rzeczywistych potrzeb. Kiedy kobieta ma problem z wypadającą pochwą po porodzie lub pochwa jest za luźna, warto skorzystać z pomocy specjalisty, aby poprawić standard swojego życia. Nie ma jednak sensu zapisywać się na inwazyjną operację, jeśli to partner narzeka na kształt warg sromowych. Decyzja o zabiegu powinna wynikać z wewnętrznych potrzeb kobiety, a nie być formą naginania się do oczekiwań partnera.

PODZIEL SIĘ: