Na czym polega clitoroplastyka?

 

Nie wszystkie zabiegi ginekologii estetycznej wynikają z problemów zdrowotnych. Czasami są przeprowadzane wyłącznie z powodów estetycznych.

Zabiegi medycyny estetycznej obecnie są bardzo popularne. Wygląd miejsc intymnych nie jest już takim tematem tabu, jak dawniej. Przeprowadzane operacje maja na celu nie tylko eliminację przykrych dolegliwości. Wykonuje się je często tylko pod kątem estetycznym.

Seks powinien być aktem przyjemnym i satysfakcjonującym dla obojga partnerów. Bardzo często kompleksy bywają powodem zaniechania aktywności seksualnej, wstydu. Pokazanie się partnerowi bywa dla niektórych kobiet bardzo trudne, tym bardziej, jeśli kompleks dotyczy miejsca intymnego. Ginekologia estetyczna jednak podaje szereg rozwiązań, dzięki którym każda kobieta będzie mogła poczuć się w sypialni swobodnie.

Clitoroplastyka – co to takiego?

Clitoroplastyka to zabieg polegający na odsłonięciu łechtaczki zasłanianej przez większe płaty skórne. Ma ona za zadanie zwiększenie komfortu w sytuacjach intymnych oraz poprawę wyglądu, estetyki miejsc intymnych.

Kiedy przeprowadza się citoroplastykę?

U niektórych kobiet łechtaczka jest schowana lub całkowicie ukryta pod fałdami skóry. W takim wypadku doznania seksualne zazwyczaj są o wiele mniejsze. Żeby poprawić komfort pożycia, warto poddać się zabiegowi clitoroplastyki, który uwydatni łechtaczkę. Dzięki temu doznania będą intensywniejsze.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadza się zazwyczaj na znieczuleniu ogólnym. Polega on na wycięciu zbędnych fałd skóry i uwypukleniu łechtaczki. Po zabiegu powinno się pozostać w szpitalu przynajmniej jedną dobę, a przez następne dni prowadzić mniej aktywny tryb życia. Okres rekonwalescencji może trwać nawet do dwóch tygodni.

Przed zabiegiem warto wykonać niektóre badania, jak morfologia czy RTG klatki piersiowej. U niektórych może być potrzebne również EKG serca, zwłaszcza pań, które ukończyły już 50 lat. Przed samym zabiegiem (6 godzin) nie powinno się już niczego jeść ani pić.

Aleksandra Wiktor

 

PODZIEL SIĘ: