Ginekologia estetyczna po porodzie

Zdarza się, ze poród może spowodować znaczne uszkodzenia w ciele kobiety, zwłaszcza w miejscach intymnych.

Coraz więcej kobiet z uszkodzeniami poporodowymi decyduje się na zabiegi ginekologii estetycznej. Nic dziwnego, zdarza się bowiem, że poród może spowodować wiele zmian. Spora część mam skarży się nietrzymanie moczu, najczęściej formę wysiłkową, czy niesatysfakcjonujący seks. Poród może bowiem spowodować znaczne rozciągnięcie pochwy, która traci na elastyczności. Zdarza się też, że następuje całkowite rozerwanie krocza.

Na co się zdecydować?

Ginekologia estetyczna proponuje kilka zabiegów, które pomogą wrócić do kondycji sprzed ciąży. Najprostszym zabiegiem jest mezoterapia pochwy, która polega na wstrzykiwaniu w tkankę wewnątrz pochwy specjalnego preparatu. Pomaga on przywrócić odpowiednie napięcie i nawilżenie.

Niektóre panie decydować się mogą na zabieg laserowy. Do pochwy wprowadzana jest specjalna końcówka, która emituje wiązkę energii. Rozgrzewa ona tkanki, włókna kolagenowe, powodując ich kurczenie się i produkcje nowych. Dzięki temu napięcie pochwy zdecydowanie wzrasta.

Ponadto, lekarz może zaproponować lifting pochwy, za pomocą nici hialuronowych. Dla pań, które mają poważniejsze problemy, a więc rozerwane krocze, pomocny będzie zabieg plastyki krocza. Polega on na zaszyciu odpowiedniego miejsca dzięki czemu wejście do pochwy zostanie zasłonięte i powróci do dawnego wyglądu.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: