Na czym polega lifting pochwy?

Odmłodzić, ujędrnić, poprawić napięcie można nie tylko w przypadku skóry twarzy, szyi, dekoltu. Zabiegi dające takie efekty można również przeprowadzić w miejscach intymnych.

Zdarza się, ze po porodzie pochwa nie wraca do swojej dawnej kondycji. Ścianki pochwy są mniej jędrne, brakuje napięcia, pochwa nie jest już tak wąska. Sprawia to niemały dyskomfort zwłaszcza kiedy do chodzi do zbliżeń z partnerem. Satysfakcję z życia seksualnego może jednak przywrócić prosty zabieg ginekologii estetycznej – lifting pochwy.

Lifting za pomocą nici Happy Lift

Metoda nie jest inwazyjna – wykorzystuje się tutaj specjalne nici Happy Lift, co nie wymaga dodatkowo użycia skalpela. Obędzie się zatem bez blizn, długo gojących się ran i bólu. Do pochwy wprowadza się jedną lub dwie nici. Daje to wielowymiarowy efekt – pochwa staje się bardziej jędrna, wąska i uniesiona. Nici działają jak rusztowanie, jednak są zrobione z substancji, które po czasie wchłaniają się w ścianki pochwy. Efekt zabiegu utrzymuje się jednak jeszcze kilka lat – po rozpuszczeniu się, odpowiednie substancje stymulują tkanki do produkcji kwasu hialuronowego (ujędrnianie, nawilżanie) oraz kolagenu (sprężystość).

Zabieg trwa około 40 minut i przeprowadzany jest z użyciem znieczulenia miejscowego. Okres rekonwalescencji nie jest długi. Bezpośrednio po wykonaniu liftingu pacjentka powinna pozostać do kilku godzin w szpitalu, a przez następne dni ograniczyć wysiłek fizyczny i czynności wykonywane w pozycji siedzącej. Koszt takiego zabiegu zależy od liczby użytych nici. Zazwyczaj jest to od 2500 zł do 3500 zł.

Laserowe ujędrnianie

Jeśli jednak zabieg przy użyciu nici Happy Lift nie wydaje się odpowiedni, można poddać się również laserowemu ujędrnianiu pochwy. Taka metoda równie skutecznie ujędrni i zwęzi ścianki pochwy. Polega on na wprowadzeniu specjalnej końcówki lasera do przedsionka pochwy. Wiązka energii podgrzewa włókna kolagenowa, które kurczą się, przez co robią się grubsze i krótsze. Dzięki temu tkanki stają się bardziej elastyczne, poprawia się ich napięcie. Całość jest właściwie bezbolesna i trwa do 10 minut. Zabieg można z powodzeniem stosowa w przypadku poporodowych uszkodzeń, jak i np. problemów z nietrzymaniem moczu.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: