Nieinwazyjne odmłodzenie pochwy

Wraz z wiekiem, zmianami hormonalnymi w organizmie czy przebytymi porodami często mięśnie pochwy ulegają rozluźnieniu. Wpływa to na satysfakcję seksualną kobiety i jej partnera, co za tym idzie może stanowić spory problem.

Waginoplastyka

Kobiety chcące „odmłodzić pochwę”, mają do wyboru kilka metod. Najbardziej inwazyjną z nich jest waginoplastyka, czyli chirurgiczne zwężenie pochwy. Niestety wiąże się z tym zabiegiem dość długi okres rekonwalescencji, poza tym zabieg wykonywany jest wyłącznie znieczuleniu ogólnym, które nie może być stosowane u każdej pacjentki.

Laserowe odmładzanie pochwy

Zabiegiem nieinwazyjnym stosowanym w celu odmłodzenia pochwy, jest zabieg przy użyciu lasera. Wiązki światła wysyłane przez specjalny laser umieszczony wewnątrz pochwy, stymulują jej mięśnie do produkcji nowych włókien kolagenowych. Pełen efekt zabiegu jest widoczny po około 12 tygodniach, mięśnie ścianek pochwy są wtedy znowu napięte. Zabieg jest pomocny również przy leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

Ostrzykiwanie pochwy kwasem hialuronowym

Innym nieinwazyjnym sposobem na odmłodzenie pochwy jest ostrzykiwanie jej ścianek kwasem hialuronowym. Zabieg jest krótki i efekt jest widoczny od razu. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie, więc ryzyko uczulenia jest znikome. Za granicą dostępne są również kremy czy żele, które pomagają odmłodzić pochwę, jednakże kupno tego typu specyfików niesie za sobą ryzyko uczuleń. Ponadto nie są one najprawdopodobniej dokładnie przebadane, więc lepiej zrezygnować z planu ich stosowania.

Trening mięśni Kegla

Inną nieinwazyjną metodą, często polecaną przez lekarzy, jest systematyczny trening mięśni Kegla. Niestety ćwiczenia te nie zawsze są skuteczne i wymagają dużej systematyczności.

Sondy elektrostymulujące i pneumatyczne

Ostatnim sposobem nieinwazyjnego odmłodzenia pochwy, jest stosowanie specjalnych sond elektrostymulujących lub pneumatycznych. Ułatwiają one systematyczny trening mięśni ścianek pochwy, a co za tym idzie sprawiają że staje się ona ciaśniejsza.

Wybór metody tak zwanego odmłodzenia pochwy najlepiej skonsultować z lekarzem ginekologiem.

PODZIEL SIĘ: