Odciski i pęcherze – jak nosić nowe buty i nie cierpieć?

Odciski i pęcherze
Onne Beauty z Unsplash

Uradowani faktem, iż posiedliśmy właśnie jedyną w swoim rodzaju parę najmodniejszych w aktualnym sezonie butów, bądź też upolowaliśmy wyjątkową cenową okazję, zakładamy je jak tylko nadarzy się odpowiednia sposobność. Nierzadko krocząc w nich dumnie, już po przejściu kilkudziesięciu metrów okazuje się, że nowo zakupione szpilki, bądź innego rodzaju obuwie zaczyna nas obcierać, skutkiem czego pojawiają się odciski i pęcherze na stopach. W miarę pokonywania kolejnych metrów sytuacja staje się na tyle niekomfortowa, iż tylko marzymy o jak najszybszym zrzuceniu nawet najpiękniej wyglądających butów z urażanych przez nie stóp. A przecież w momencie, gdy dokonywaliśmy przymiarki, buty wydawały się być wygodne…

Odciski i pęcherze – jak nosić nowe buty i nie cierpieć?

Przejście nieco większego dystansu niż z jednego końca sklepu do drugiego, uświadomiło nam bardzo szybko, jak niewygodne buty mamy na swoich nogach. Nie jest to jednak powód by cierpieć przy każdym następnym kroku, który zrobimy.

W momencie, gdy nasze stopy zdążyły już ucierpieć, upragnioną ulgę w bólu dadzą nam specjalistyczne plastry, które nakleimy w miejscach, gdzie skóra została wcześniej uszkodzona. Oprócz natychmiastowego ukojenia, jakie dają, możemy spodziewać się również znacznie szybszego gojenia się powstałych poprzez obcierające buty ran. Krótko mówiąc, wszelkie odciski i pęcherze, które zdążyły powstać, znikną o wiele szybciej, niż pozostawione same sobie do zagojenia. Plastry Compeed stanowią tutaj doskonałe rozwiązanie w ich leczeniu.

Jeżeli natomiast jeszcze przed założeniem nowego i nierozchodzonego obuwia, pojawiła się w naszej głowie myśl, iż mogą one spowodować bolesne odciski bądź pęcherze – prawdopodobne jest, że pomyślimy o zabezpieczeniu naszych stóp zawczasu. Wiedząc, w których miejscach ich skóra podatna będzie na otarcie, w zupełności zapobiec możemy wystąpieniu bolesnego odcisku, również, albo zwłaszcza kiedy zakładamy czasem trudne do okiełznania, nowe szpilki.

Rewelacyjne działanie plastrów Compeed

Z plastrami Compeed zabezpieczysz delikatne miejsca zarówno z boku stopy, jak i na jej palcach oraz pięcie. Jest to wspaniałe rozwiązanie dla osób borykających się z częstym podrażnieniem skóry w tych okolicach. W zależności od miejsca, w którym występuje problem, wybrać można plastry o różnej wielkości – dostosowane są one bowiem pod konkretną partie stopy. Plastry sprawdzają się na co dzień, ale są również ratunkiem na wszelkiego typu wyjazdach rekreacyjnych. Warto mieć zawsze coś takiego pod ręką.

Więcej informacji znajdziesz na www.COMPEED.pl

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: