Powiększenie punktu G
Punkt G uchodzi za najwrażliwszą strefę erogenną u kobiet. Jego nazwa stanowi ukłon w kierunku niemieckiego lekarza Ernsta Grafenberga, który opisał go jako pierwszy w 1950 roku.
Lokalizacja punktu G
Dostępne publikacje wskazują, iż punkt G znajduje się w przedniej ścianie pochwy (ok. 5 cm od wejścia). Stymulacja tej strefy erogennej prowadzi do orgazmu. Większość lekarzy uważa, że punkt G stanowi fragment ściany pochwy unerwiany przez nerw sromowy. Niektórzy naukowcy definiują go jako punkt nerwowy, przechodzący blisko cewki moczowej.
Powiększanie punktu G
Zabieg powiększenia punktu G cieszy się dużą popularnością w klinikach medycyny estetycznej. Przebiega on bez użycia skalpela. W przypadku powiększenia punktu G mówimy o nowoczesnej metodzie, w której niepotrzebny jest chirurg. Ma ona na celu powiększenie, uwydatnienie i ujędrnienie punktu G. Zabieg opiera się na wykorzystaniu zrekombinowanego kolagenu, czyli białka tkanki łącznej. w związku z tym, iż ten związek naturalnie występuje w organizmie człowieka, ryzyko powikłań jest minimalne.
Powiększanie punktu G – efekt
Preparat na bazie zrekombinowanego kolagenu został zatwierdzony przez FDA (Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków). Zabieg powiększenia punktu G przeprowadza się u kobiet, które pragną zintensyfikować doznania seksualne.
Zabieg sprowadza się do wstrzyknięcia kolagenu w okolice punktu G i ma na celu uwydatnienie tej strefy erogennej. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, a po jego zakończeniu pacjentka nie wymaga hospitalizacji. 4 h po powiększeniu punktu G kobieta może uprawiać seks. Zabieg jest skierowany do kobiet, które pragną poprawić jakość swojego życia seksualnego.