Strach przed zabiegami ginekologii estetycznej

Wiele kobiet odczuwa ogromny dyskomfort związany ze stanem ich okolic intymnych po przebytych porodach lub operacjach. Na luźniejszą pochwę narzekają również nieco starsze panie oraz kobiety w okresie menopauzy. Dlaczego więc nic nie robią ze swoim problemem?

Kobiety zdają sobie sprawę, że z wiekiem ich ciało i organizm ulegają przeobrażeniom. Z niektórymi zmianami są w stanie sobie poradzić, z innymi nie. Dlaczego jednak kobiety inteligentne, obyte, w większości doskonale wykształcone oraz zamożne – tak sceptycznie podchodzą do kwestii zabiegów związanych z ginekologią estetyczną?

Ach, ten strach

Wszystkie obawy oraz niechęć są wynikiem strachu. Ludzka natura jest tak ukształtowana, aby bać się nieznanego. W pradawnych czasach to właśnie nasze instynkty gwarantowały nam przetrwanie. Jeśli nie posiadamy dostatecznej wiedzy na dany temat – całkowicie go negujemy. Zanim wydamy opinię może warto zastanowić się czy posiadamy prawdziwe i kompetentne informacje? Jeśli nie, powinniśmy jak najszybciej uzupełnić swoje braki. Być może wtedy nasze zdanie zmieni się o 180 stopni?

Mentalność

Bardzo duży wpływ na kobiety ma również mentalność w jakiej zostały wychowywane. W Polsce dominuje religia katolicka, która sprawy sfery seksualnej traktuje bardzo rygorystycznie. Wizja „dopuszczenia się grzechu”, za jaki przez niektórych księży w maleńkich miejscowościach są uważane tego rodzaju zabiegi, powoduje w kobietach poczucie winy. Tego rodzaju mechanizmy manipulacyjne sprawiają, że kobiety są w stanie cierpieć i męczyć się przez wiele lat, uważając że „tak musi być”.

Powikłania

Zabiegi ginekologii estetycznej wiążą się z ryzykiem wystąpienia powikłań. Jednak współczesny postęp technologiczny eliminuje je praktycznie do zera. Poważne powikłania występują bardzo rzadko. Jeśli już pojawiają się jakieś niewielkie komplikacje, nie stanowią dla lekarzy najmniejszego problemu. Ich ogromna wiedza oraz doświadczenie pozwala szybko i skutecznie pozbyć się uporczywych dolegliwości.

Pieniądze

Rewitalizacja warg sromowych, waginoplastyka, powiększanie punktu G – to zabiegi nadal uważane przez sporą rzeszę kobiet za wymysł bogaczy. Tymczasem okazuje się, że to coraz częściej przeprowadzane przez lekarzy chirurgów zabiegi.

Tym bardziej, że większość renomowanych klinik oferuje możliwość rozłożenia ceny zabiegu na raty. Dzięki temu coraz więcej pań, może pozwolić sobie na poprawę komfortu swojego życia.

Natalia Herzog

PODZIEL SIĘ: