Zbyt duże wargi sromowe mniejsze

Wygląd miejsc intymnych to jeden z kluczowych elementów satysfakcjonującego życia seksualnego. To jak wyglądają wargi sromowe jest istotnym czynnikiem decydującym o swobodzie, komforcie w sypialni. Nie tyczy się to tylko większych, ale i mniejszych warg sromowych.

Zdarza się jednak, że są one zbyt duże. U niektórych pań wargi sromowe mniejsze mają niekiedy większą objętość, niż wargi sromowe większe. Czy można temu zaradzić?

Labioplastyka

W przypadku zbyt dużych warg sromowych jedynym dobrym rozwiązaniem jest zabieg labioplastyki. Polega on na zmniejszeniu zbyt dużych warg, czyli po prostu na wycięciu nadmiaru skóry. Obecnie, podczas zabiegu używa się nici samorozpuszczalnych, dzięki czemu nie trzeba martwić się o ich ściągnięciem. Sam zabieg jest bezbolesny i mało inwazyjny.

Po co poddawać się zabiegowi?

Poddanie się labioplastyce jest ważne z dwóch względów. Pierwszym z nich jest naturalnie satysfakcja z pożycia seksualnego Niestety, ale kompleksy na tle wyglądu własnych miejsc intymnych mogą powodować zahamowania – seks przy zgaszonym świetle, w jednej pozycji, a czasem nawet jego unikanie. Ponadto, taki wygląd warg sromowych może prowadzić do problemów na tle zdrowotnym – większa możliwość otarć, tym samym infekcji. Dodatkowo, może zdarzyć się, że przysporzy to pewnych problemów z higieną osobistą.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: