Zmniejszenie warg sromowych

Ginekologia estetyczna może pomóc wtedy, kiedy uroda narządów intymnych zaburza komfort nie tylko życia seksualnego, ale również codziennych czynności.

Dbanie o estetykę narządów intymnych to wciąż temat tabu – niesłusznie. Nie zawsze ginekologia estetyczna wiąże się ze spełnianiem kaprysów i zachcianek, a często jest jedynym ratunkiem, kiedy nie wiadomo co zrobić z intymnym problemem.

Zbyt duże, rozrośnięte wargi sromowe (mniejsze, większe) mogą powodować, że wykonywanie niektórych czynności będzie przynosiło ból. Przerost powoduje dyskomfort podczas stosunku, utrudnienia, a nawet całkowitą rezygnację z uprawiania sportu. Kobiety często odczuwają dyskomfort podczas chodzenia.

Możliwości ginekologii estetycznej pozwalają uporać się z bólem i poczuciem wstydu. Przy takiej dolegliwości często niemożliwym jest ubranie stroju kąpielowego, wybranie się z przyjaciółmi na rajd rowerowy czy pokazanie mężczyźnie.

Zabiegi zmniejszające i modelujące wargi sromowe mogą być wykonywane laserowo jak i tradycyjnie. Dobrze wykonana operacja nie pozostawia widocznych blizn. Należy pamiętać o odpowiednim okresie rekonwalescencji: w czasie gojenia się ran należy dbać o higienę i unikać zbytniego wysiłku.Takie zabiegi wzbudzają wiele kontrowersji, jednak często są jedynym wyjściem dla kobiety, która szuka sposobu na intymne problemy.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: