Implanon NXT – działanie

Implant podskórny zapobiega ciąży, uwalniając stałą dawkę progestagenów. Hormony te hamują jajeczkowanie, jednocześnie zwiększają gęstość śluzu i tym samym nie pozwalają plemnikom dotrzeć do komórki jajowej. Z przeprowadzonych badań wynika, iż skuteczność działania implantu podskórnego wynosi 99,5%. Implanon NXT posiada wiele zalet, może być stosowany przez kobiety, które źle znoszą antykoncepcję doustną, przezskórną lub dopochwową. Nie istnieją żadne przeciwwskazania do wstrzyknięcia implantu pod skórę matek, które karmią dziecko piersią. Jeśli borykasz się z trądzikiem lub nie potrafisz rozstać się z papierosami, może warto zastanowić się nad implantem podskórnym?

Implanon NXT skutecznie zapobiega ciąży przez 3 lata. Jeśli jesteś kobietą aktywną, która żyje w nieustannym biegu, z pewnością docenisz działanie implantu. Jego największą zaletą jest to, iż nie musisz o nim pamiętać! Wystarczy, że zaznaczysz w kalendarzu datę wymiany implantu. Choć tabletki antykoncepcyjne charakteryzują się stosunkowo wysoką skutecznością działania, swoją funkcję prewencyjną pełnią tylko wówczas, gdy są zażywane regularnie o tej samej porze. Ile razy w miesiącu zapominasz o pigułce? Ani razu – jesteś niezwykle sumienna. 60% kobiet przyznaje się do zapominalstwa. Nawet jeśli przyjmujesz tabletki systematycznie, korzystając z przypomnień w telefonie, istnieje ryzyko, że ich działanie ulegnie osłabieniu. Zmagasz się z zatruciem pokarmowym, któremu towarzyszą zatrucia i wymioty? Powinnaś pamiętać o podwójnym zabezpieczeniu. Wyżej opisanych niedogodności można uniknąć, decydując się na Implanon NXT.

Odwracalna metoda antykoncepcji

Niektóre kobiety przed wszczepieniem implantu podskórnego powstrzymuje cena. Tysiąc dwieście złotych to niemała kwota, aczkolwiek warto pamiętać, iż Implanon NXT przez 3 lata chroni przed niechcianą ciążą. W najbliższym czasie nie planujesz powiększenia rodziny? Na tabletki antykoncepcyjne wydasz więcej niż na implant. Trudno zaplanować przyszłość z 3-letnim wyprzedzeniem, na szczęście Implanon NXT możesz w każdej chwili usunąć. Obawiasz się, że po wyjęciu implantu nie będziesz mogła zajść w ciążę? Nie masz powodów do niepokoju. Płodność zostaje przywrócona w stosunkowo krótkim czasie. Niektóre kobiety zachodzą w ciążę po tygodniu, jednak przeciętnie okres ten wynosi około 6 tygodni.

Zdecydowałaś się na Implanon NXT? Umów się na wizytę u ginekologa, pamiętaj jednak, iż implant należy umieścić pod skórą między 1. a 5. dniem cyklu. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, ponieważ przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Sama czynność trwa minutę i przypomina zastrzyk. Efekt antykoncepcyjny może pojawić się już 8 h po założeniu implantu i utrzymuje się przez 3 lata.

Ekspert SkinClinic

Komentarze

1 2
Share.

Comments are closed.