ENDERMOLAB® – SKUTECZNY SPOSÓB NA JĘDRNĄ SKÓRĘ

ENDERMOLAB® – SKUTECZNY SPOSÓB NA JĘDRNĄ SKÓRĘ

Endermologia jest metodą stworzoną w latach 70. XX w., początkowo do celów rehabilitacji pourazowej Louisa Paula Guitay, który to po wypadku motocyklowym, w trakcie masaży odkrył możliwość stworzenia urządzenia, jakie będzie wykonywać masaż ze stałą siłą nacisku. Opatentowana wkrótce metoda mechanicznej stymulacji skóry, z czasem okazała się skuteczna również w redukcji cellulitu i w odmładzaniu.

Endelmolab® LPG – nowa generacja modelowania sylwetki

Innowacyjność Endermolab® francuskiej firmy LPG to trzy główne cechy:

  • system zintegrowanego z łóżkiem zabiegowym urządzenia, które umożliwia wykonanie Endermolift – zabiegów na twarz oraz Lipomassage – zabiegów na ciało
  • nieinwazyjny endomasaż komórek skóry, mięśni i tkanki łącznej dostosowany do potrzeb zarówno kobiet, jak i mężczyzn, o działaniu estetycznym (ujędrnia skórę, redukuje cellulit, wyszczupla sylwetkę), sportowym (rozgrzewa, regeneruje, przygotowuje do wysiłku mięśnie, więzadła, ścięgna) oraz terapeutycznym (retencja wody, drenaż limfatyczny, zabieg przed i po operacji liposukcji)
  • możliwości indywidualnego doboru programu zabiegowego spośród 20 dostępnych podczas jednej sesji, w zależności od problemu oraz obszaru, w czym pomaga inteligentny, komputerowy trener

Jak zauważają specjaliści z Klinik Bieńskowscy Esteticmed.pl zabieg Endemolab® jest 3 razy skuteczniejszy i całkowicie bezbolesny w porównaniu ze swoim poprzednikiem. Udowodniono, że jest to jedna z najskuteczniejszych metod walki z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej oraz wiotkością skóry. Technologia LPG pozwala na wykonanie zabiegów również w obrębie tkanki podskórnej, zwiększając proces uwalniania tłuszczu, czyli lipolizę, nawet do 70%, widocznie zmniejszając ilość tkanki tłuszczowej i poprawiając jej rozłożenie. Nowoczesne mikrogłowice umożliwiają wykonanie zabiegów także na twarzy, likwidując obrzęki i cienie pod oczami, spłycając zmarszczki i przywracając skórze blask oraz świeżość. Oprócz procedury przeciwstarzeniowej i wysmuklającej sylwetkę, Endermolab® ma również zastosowanie w terapiach medycznych: od leczenia blizn i rozstępów, po zabieg „lekkich nóg” m.in. dla kobiet w ciąży. Dotykowy, mobilny ekran sterowania, dostępny z obu stron elektronicznie sterowanego łóżka oraz endermowear – unikalny i wygodny strój do zabiegu, który zwiększa poślizg rolek i chroni skórę przed podrażnieniami to nie tylko komfort, ale możliwość przeprowadzenia całkowicie zindywidualizowanej procedury w sposób bezpieczny i nieinwazyjny.

Jak wygląda zabieg i jaka jest jego skuteczność?

Z pomocą komputerowego trenera, w zależności od potrzeb i obszaru zabiegowego, terapeuta wybiera odpowiedni program i rozpoczyna zabieg. Prowadząc po ciele głowicę, która generuje bezbolesne mikro-uderzenia, stymuluje w ten sposób fibroblasty do produkcji własnego kolagenu. Dwie elektronicznie sterowane rolki działają w połączeniu z podciśnieniem, które zależy od wybranego programu. Zabieg może być wykonywany profilaktycznie jak i w zakresie terapii, znacząco zagęszczając skórę, oczyszczając i działając liftingująco. Poprawia to w zasadniczy sposób krążenie limfatyczne, działa uspokajająco i relaksuje. Cała procedura trwa około godziny, a schemat terapii zakłada wykonanie jej początkowo dwa razy w tygodniu, później raz. W celu uzyskania optymalnych rezultatów, zaleca się od 6 do 20 zabiegów. Potwierdzone naukowo efekty to ponad 110 publikacji na podstawie badań klinicznych, wykonywanych w ciągu 26 lat, jakie dokumentują technologię LPG oraz skuteczność endermologii w obrębie tkanek, udowadniając wzrost produkcji kolagenu o 240% i elastyny o 160%. Największym jednak dowodem efektów są pacjentki, które wracają na Lipomassage, traktując zabieg jako stały element profilaktyki antycellulitowej i zdrowego trybu życia – tłumaczą eksperci z Klinik Esteticmed.pl.

Artykuł został stworzony przez zespół ekspertów z kliniki EsteticMed w Bydgoszczy i Częstochowie: www.esteticmed.pl 

Esteticmed.pl

Artykuł sponsorowany

PODZIEL SIĘ: