Gabinet medycyny estetycznej Katowice – który warto wybrać?

gabinet medycyny estetycznej
averie woodard z Unsplash

Medycyna estetyczna, jest jednym z działów medycyny z zakresu estetologii medycznej, a zarazem najmłodszą z dziedzin medycyny. Podkreślić należy, że obejmuje ona szereg procedur, których stosowanie jest dopuszczalne jedynie przez wykwalifikowanych w tym zakresie lekarzy, posiadających odpowiednie wykształcenie medyczne – uprawniające do wykonywania zawodu. Na procedury te składają się głównie leki, wydawane na receptę oraz wszelkiego rodzaju zabiegi.

Głównym, a zarazem podstawowym celem medycyny estetycznej, jest poprawa atrakcyjności fizycznej osoby zainteresowanej, a co za tym idzie również poprawy jej nastroju oraz podniesienia samooceny. Mnóstwo ludzi na całym świecie zmaga się z różnego rodzaju defektami urody jak na przykład: rozstępy, zmarszczki, poszerzone naczynka, blizny, zbyt małe piersi, miejscowa otyłość, zapadnięcia, brak elastyczności skóry czy też różne jej przebarwienia o rozmaitym podłożu, z którymi bez wątpienia poradzić można sobie tylko za pomocą właściwości medycyny estetycznej.

Do najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w zakresie medycyny estetycznej w Katowicach zaliczyć można przede wszystkim: złuszczanie martwego naskórka za pomocą różnorodnych peelingów zarówno tych chemicznych jak i mechanicznych, poprawę wyglądu z użyciem toksyny botulinowej potocznie nazywanej botoksem – od którego medycyna estetyczna właściwie zaczęła swój rozwój lub wypełniaczy kwasu hialuronowego, usuwanie owłosienia i tkanki tłuszczowej (za pomocą kriolipolizy i lipolizy kawitacyjnej), a za pomocą specjalistycznych laserów można pozbyć się wyżej wspomnianych zmarszczek, przebarwień, naczynek, blizn itp.

Sam efekt wykonywanego zabiegu uzależniony jest od jego rodzaju. Jednak większość zabiegów pozwala na stosunkowo szybką widoczność efektów od kilku dni do około 2-3 tygodni. W tym czasie pojawiają się głównie efekty które można osiągnąć przy użyciu botoksu czy wypełniaczy. Czas ten uwzględnia przede wszystkim ustąpienie ewentualnych obrzęków czy siniaków po zabiegowych. Jednakże istnieją też procedury, po których to efekty będą widoczne dopiero po kilku tygodniach, przykładem może być zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego. Jednak decydujące znaczenie w tej kwestii będzie tu miał wiek czy też metabolizm samego pacjenta.

Nie budzi zatem zdziwienia fakt, że coraz to więcej osób decyduje się na korzystanie z właściwości gabinetu medycyny estetycznej w Katowicach, gdzie większość zabiegów jest wykonywanych przy priorytetowym uwzględnieniu komfortu pacjenta i wprowadza w tym zakresie szereg udogodnień oraz oferuje różnorodne metody znieczulenia jak i konkurencyjne ceny. Wiele osób obawia się potencjalnego bólu, towarzyszącego podczas wykonywania zabiegu. Podkreślić jednak należy, że same zabiegi wykonywane są w różnych okolicach ciała, które mają zróżnicowaną wrażliwość na ból oraz stosowane są różne procedury co jest równoznaczne, że sama bolesność jest uzależniona od poszczególnych rodzajów zabiegów. Bardzo ważne jednak jest aby sam zabieg wykonywany był przez lekarza specjalistę w zakresie medycyny estetycznej co zdecydowanie zminimalizuje ból jak i ryzyko powikłań, umożliwiając tym samym osiągnięcie najlepszego efektu.

Tekst sponsorowany

PODZIEL SIĘ: