Ginekologia estetyczna a udany seks

Maslow umieścił seks w piramidzie ludzkich potrzeb. Osoby zadowolone ze współżycia cieszą się dobrym zdrowiem psychicznym i fizycznym.

Ludzie, którzy zmagają się z kompleksami, nie są w stanie czerpać satysfakcji z życia seksualnego. Kobiety często wstydzą się swojej fizjologii i odgłosów wydawanych przez narządy płciowe podczas stosunku.

Pochwa jest tak zbudowana, iż aktywności seksualnej mogą towarzyszyć specyficzne dźwięki. Szeroka pochwa nie jest jedynie problemem natury estetycznej. Odgłosom, którym wydaje, często towarzyszy blokada psychiczna.

Z pomocą przychodzi nam ginekologia estetyczna. Waginoplastyka jest najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu kosmetoginekologii. Przeprowadza się ją na dwa sposoby:

1) za pomocą tradycyjnych metod chirurgicznych,

2) przy wykorzystaniu lasera diodowego.

W przypadku plastyki pochwy najczęściej mamy do czynienia z jej zwężeniem. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym (narkoza). Lekarz usuwa nadmiar śluzówki i warstwy mięśniowej. W celu zaszycia pooperacyjnych ran sięga się po nici rozpuszczalne. Osoby, które decydują się na zabieg, powinny mieć świadomość, iż rekowalescencja trwa 2 miesiące. W tym czasie nie można uprawiać seksu.

PODZIEL SIĘ: