Jak dobrze wykonać depilację okolic intymnych?

Wbrew pozorom depilacja okolic intymnych wymaga znajomości rzeczy i odpowiedniej praktyki. Zanim sami spraktykujemy na sobie wyuczone sposoby pozbycia się zbędnego owłosienia, powinniśmy nabyć niezbędnej wiedzy aby nie popełnić błędów.

Na szczęście nie jest to obecnie temat tabu i każdy, kto chce może zapoznać się z najnowszymi technikami i trendami.

Czy depilację intymną można przeprowadzić w specjalistycznych gabinetach?

W licznych gabinetach kosmetycznych takie depilacje są przeprowadzane. Jeszcze kilka lat temu ten temat wzbudzał by wiele kontrowersji.Przyczyniały się do tegoopory natury obyczajowej i mała świadomość dotycząca własnej seksualności. Natomiast wizyta w gabinecie kosmetycznym z zamiarem przeprowadzenia depilacji okolic intymnych jeszcze dziś u wielu osób wywołuje zażenowanie i ździwienie.

Okazuje się, że nie tylko klienci gabinetów kosmetycznych mają w tym temacie opory, ale i personel wykonujący taką depilację też musiał długo przełamywać kolejne tabu. Dlatego organizuje się coraz więcej szkoleń dotyczących depilacji okolic intymnych, dla personelu zakładów kosmetycznych. Zwraca się w nich uwagę na to aby zadbać o komfort dla klienta, zaczynając od stworzenia miłej atmosfery. Już pierwsza wstępna rozmowa po przywitaniu się musi upewnić klienta o tym, że jego depilacja odbędzie się w specjalnie do tego przygotowanej kabinie, gdzie będzie można swobodnie przebrać się w jednorazową bieliznę. Powinien także być zaznajomiony o czasie wykonywania zabiegu, metodzie depilacji spodziewanych rezultatach- np. jaki czas upłynie do kolejnego zabiegu jeśli depilacja jest wykonana woskiem lub pastą cukrową. Następna bardzo istotna rzecz to współpraca klienta z wykonującym depilację, ponieważ dostęp do miejsc intymnych jest utrudniony, dlatego odpowiednie ułożenie ciała ma tutaj znaczenie kluczowe.

Metody depilacji intymnej

Jednym z pierwszych pytań jakie zadają klienci gabinetów kosmetycznych jest to, jaką metodą będzie wykonany zabieg. Najwięcej pytań i wątpliwości pojawia się podczas wykonywania depilacji miejsc intymnych woskiem. Najczęściej kosmetyczki wybierają łatwą i popularna metodę paskową. Ta metoda nadaje się jednak tylko do tzw. łatwych obszarów, gdzie skóra jest wystarczająco dobrze napięta i mało wrażliwa, a kierunek wzrostu włosków można łatwo określić i dobrze jak wszystkie rosną w tym samym kierunku. Takie miejsca na naszym ciele znajdziemy na łydkach, udach, przedramionach, i plecach. To tylko w takich miejscach można zastosować miękki wosk, który jest kleisty i nie podrażni skóry. Niestety miejsca intymne są delikatne, a włosy są mocne i głęboko osadzone. W tych miejscach metoda jaką zostanie przeprowadzona depilacja jest kluczowa.

Ważne jest doświadczenie i kompetencja personelu gabinetów kosmetycznych. Do takich zabiegów wybiera się tzw. metodę bezpaskową – striples – w której woski użyte do tego rodzaju metody, nie przyklejają się do skóry, co umożliwia kilkakrotnie powtórzyć depilację w tym samym miejscu. Metoda ta umożliwia dotarcie do trudno dostępnych miejsc i bezproblemowo regulować grubość nałożonego wosku. Ważna rzeczą jest tutaj sama temperatura wosku bezpaskowego, ponieważ jeżeli jest nakładany ciepły to jednocześnie rozgrzewa miejsca gdzie rosną włoski powodując rozszerzanie ujścia mieszków włosowych, a to z kolei ułatwia skuteczne wyrywanie włosów. Dlatego metoda bezpaskowa uchodzi za najlepszą i najbardziej skuteczną, stosowaną obecnie w większości gabinetach kosmetycznych. Możemy być pewni, że w naszych zakładach kosmetycznych na pewno będziemy dobrze i profesjonalnie obsłużeni, także w temacie depilacji miejsc intymnych.

Arek

PODZIEL SIĘ: