Kwas hialuronowy w ginekologii estetycznej

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ciele człowieka. Substancja ta ma właściwości wiążące wodę, co za tym idzie ujędrnia skórę oraz zwiększa napięcie tkanki mięśniowej.

Właściwości te powodują, że kwas hialuronowy jest bardzo chętnie stosowany w różnego rodzaju zabiegach medycyny estetycznej, również ginekologii estetycznej. Kwas hialuronowy stosowany jest w kilku rodzajach zabiegów. Substancja ta może być na przykład wstrzykiwana w ścianki pochwy. Efektem takiego zabiegu jest jej zwężenie, a co za tym idzie zwiększenie doznań odczuwanych w trakcie stosunku płciowego. Zabieg ten pozwala również na przywrócenie prawidłowego nawilżenia pochwy, co pomocne jest w przypadku kobiet cierpiących na suchość pochwy.

Kwas hialuronowy stosuje się również w celu powiększenia warg sromowych lub przywrócenia ich symetrii.

Coraz większą popularność zyskuje również powiększenie kwasem hialuronowym tak zwanego punktu G. Punkt ten znajduje się na przedniej ściance pochwy i jest szczególnie unerwiony. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego zwiększa ten obszar oraz go ujędrnia, co za tym idzie doznania również się zwiększają.

Zabiegi przy użyciu kwasu hiauronowego są bezpieczne i rzadko powodują powikłania, dlatego też kobiety chętnie się na nie decydują.

PODZIEL SIĘ: