Na czym polega mezoterapia pochwy?

Mezoterapię, jako formę leczenia, stosuje się powszechnie w wielu schorzeniach. Czy może mieć zastosowanie również w medycynie estetycznej?

Mezoterapia to jedna z metod leczenia schorzeń skóry. Jest zabiegiem nieoperacyjnym, mało inwazyjnym. Stosuje się ją głównie w zwalczaniu cellulitu, rozstępów, w przypadku wypadania włosów czy w profilaktyce i walce ze zmarszczkami. Zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę odpowiedniego preparatu, który wykorzystując mikrokrążenie rozprzestrzenia się w komórkach.

Mezoterapia pochwy, dla kogo?

Metoda ta ma zastosowanie w zabiegach ginekologii estetycznej. Mezoterapia pochwy polecana jest kobietom w okresie menopauzy, u których zauważono znaczny spadek napięcia w pochwie czy suchość. Metoda może być wykorzystana w przypadku kobiet w ciąży, u których wystąpiły nieodwracalne zmiany poporodowe w pochwie. Mezoterapia pochwy może być również skuteczną metodą w walce z wysiłkową odmiana nietrzymania moczu, a także nawracającymi infekcjami.

Jak wygląda zabieg?

Mezoterapia pochwy przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie jest zabiegiem bolesnym, a tym bardziej wymagającym długiego okresu rekonwalescencji. Lekarz wybiera odpowiednia igłę, strzykawkę, następnie pod śluzówkę pochwy wprowadzany jest odpowiedni preparat. W tym celu zazwyczaj wykorzystuje się osocze pozyskiwane z krwi pacjentki lub preparat Desilrial, na bazie kwasu hialuronowego. Składniki zawarte w preparatach mają działać leczniczo. Preparaty mogą być również wprowadzane mechanicznie za pomocą pistoletu, nie tradycyjnej igły.

Efekty mezoterapii są wielowymiarowe – poprawia się napięcie pochwy, jędrność jak również nawilżenie. Zażegnany zostaje problem uporczywie nawracających infekcji. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do domu i codziennych czynności. Mezoterapia nie wymaga rekonwalescencji. Koszt jednego zabiegu jest różny – zależy to od tego jaki preparat zostanie użyty. Cena waha się zatem od 1900 zł do nawet 3700 zł.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: