Na czym polega plastyka pochwy?

Na czym polega plastyka pochwy?

Uszkodzenia poporodowe często bywają powodem braku satysfakcji z życia seksualnego. Jest na to sposób. Waginoplastyka to ratunek dla wielu kobiet.

Panie po porodzie  mają problem ze zbyt rozciągniętą pochwą lub rozerwanym kroczem. Często bowiem zdarza się, że poród powoduje uszkodzenia, których może pozbyć się tylko specjalista. Po porodzie kobiety mogą zauważyć zbyt duże naciągnięcie mięśni pochwy, co skutkuje niewielką satysfakcją lub jej całkowitym brakiem podczas seksu. Zarówno ze strony kobiety, jak i jej partnera. Do tej pory jedynym ratunkiem były regularne ćwiczenia mięśni Kegla, jednak i one nie dawały wiele. Ginekologia estetyczna może jednak poprawić jakość życia seksualnego każdej mamy.

Jak wygląda operacja?

Zabieg plastyki pochwy polega na nacięciu jej ścianki w taki sposób, aby lekarz miał możliwość naciągnięcia i ukształtowania tkanek tak, by wróciły mniej więcej do stanu sprzed porodu. Następnie rana zaszywana jest nićmi samorozpuszczalnymi. Całość trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, a okres rekonwalescencji 2 miesiące. Po tym czasie można powrócić do prowadzenia czynnego życia seksualnego.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: