Na czym polega rewitalizacja warg sromowych?

Starzeniu się ulegają różne części ciała, również te intymne. Zabiegi ginekologii estetycznej pomagają kobietom, które zmagają się z nieprzyjemnymi skutkami upływającego czasu.

Rewitalizacją warg sromowych to wypełnienie ich oraz poprawa elastyczności, wilgotności w ich okolicach. Niestety, skutkiem starzenia się jest utrata jędrności skóry, która staje się wiotka, mniej nawilżona. Obserwuje się znaczny spadek objętości skóry, nie tylko w okolicach twarzy, ale również w częściach intymnych.

Wargi sromowe również ulegają procesowi starzenia się. Z wiekiem tracą jędrność, kształt, stają się mniejsze objętościowo. Bywa tak, że zanikają prawie całkowicie. Utrata jędrności, oraz wody ze skóry jest powodem częstych otarć, które mogą prowadzić do infekcji. Pogarsza się również nawilżenie w okolicach intymnych, które może być znacznie odczuwalne w przypadku stosunku seksualnego.

Rewitalizacja warg sromowych

Ginekologia estetyczna posiada w ofercie specjalny zabieg, który pozwoli na ładne wypełnienie i ujędrnienie warg sromowych. Jest to rewitalizacja za pomocą specjalnego wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego Desiral. Zabieg nie jest inwazyjny, daje ładny, naturalny efekt oraz przywraca komfort nawilżenia okolić intymnych, ze względu na właściwości nawilżające kwasu hialuronowego.

Jak wygląda zabieg?

Preparat wstrzykuje za pomocą odpowiedniej igły lekarz. Wargi i okolice najpierw się dezynfekuje, a następnie znieczula, gdyż późniejsze nakłuwanie i wstrzykiwanie preparatu mogłoby nie być zbyt komfortowe dla pacjentki. Całość trwa około pół godziny. Po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych zajęć, gdyż nie jest to metoda wymagająca użycia szwów czy późniejszego okresu rekonwalescencji.

Efekty

Efekty są widoczne po kilku dniach od zabiegu. Wargi są zdecydowanie bardziej jędrne, pełne, poprawia się nawilżenie skóry. Zmniejsza się ryzyko otarć, infekcji, zdecydowanie poprawia się komfort przy stosunku. Efekt utrzymuje się do roku – po tym czasie należy zabieg powtórzyć.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: