Zwiększenie komfortu życia dzięki rewitalizacji warg sromowych

Proces starzenia nie zna litości, dotyka każdego elementu naszego ciała. Od skóry, kości, cebulek włosów, aż po sfery intymne. Do tej pory był to temat tabu, jednak coraz więcej kobiet przyznaje się, że pragnie odwrócić czas, także „tam na dole”. Na szczęście jest to w pełni możliwe.

Istotą częściowego lub całkowitego zaniku warg sromowych większych jest zanik podściółki tłuszczowej warg sromowych większych często towarzyszący uogólnionym zmianom w tkankach. Najczęściej ma podłoże genetyczne lub występuje u kobiet w wieku pomenopauzalnym. Szczególnie narażone na nieprzyjemne dolegliwości są kobiety aktywne – zmniejszone wargi sromowe większe niedostatecznie chronią te mniejsze przed urazami mechanicznymi. Jazda na rowerze, jazda konna, a nawet intensywny fitness zaczynają wiązać się z bolesnymi otarciami. Wiele kobiet w takich sytuacjach zaczyna rezygnować z ulubionych zajęć. Obniżony poziom nawilżenia błony śluzowej pochwy i warg sromowych powoduje zmniejszenie satysfakcji seksualnej kobiety podczas współżycia.

Popularność zabiegu rewitalizacji pochwy

Zabiegi rewitalizacji okolic intymnych w świecie ginekologii estetycznej istnieją już od dłuższego czasu i cieszą się rosnąca popularnością. Korzystają z nich kobiety na całym świecie. Powodów mają wiele. Jedne robią to ze względów czysto estetycznych, inne pragną polepszyć swoje doznania w sypialni, a inne chcą poprawić komfort życia codziennego. Zabieg taki bowiem nie tylko sprawia, że wargi sromowe wyglądają lepiej, ale także rozwiązuje problemy związane z elastycznością oraz suchością skóry i śluzówki w okolicach intymnych.

Preparat DESIRIAL

Do rewitalizacji okolic intymnych kobiet wykorzystuje kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy zawarty w preparacie DESIRIAL wzbogacony został o naturalny antyoksydant – mannitol, który dodatkowo chroni go i przedłuża jego działanie.

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem lekarze wymagają ogolenia intymnych części ciała. Polega on na wypełnieniu pod znieczuleniem miejscowym warg sromowych specjalnie przygotowanym preparatem.

Po zabiegu skóra okolic intymnych staje się dużo bardziej elastyczna, odporna na uszkodzenia i otarcia, znika też świąd i ból. Nieznacznie widać też zwiększenie się warg sromowych. Takie efekty utrzymają się przez około rok.

Piotr Gałązka

Konsultacja merytoryczna: dr Iryna Kozicka, ekspert kliniki SkinClinic

PODZIEL SIĘ: