Za duże wargi sromowe – ratunku!

za duże wargi sromowe

Niektóre kobiety mogą odczuwać ogromny dyskomfort z powodu defektów intymnych.

Zbyt duże wargi sromowe to nie tylko kwestia estetyczna. Owszem, nie przypominają one narzuconych kanonów piękna, jednak mogą być powodem nieprzyjemnych dolegliwości bólowych i utrudniać codzienne czynności.

Taki defekt może niejednej kobiecie bardzo doskwierać. Niestety, ale jeśli wargi sromowe są nazbyt rozrośnięte, prowadzi to do ograniczenia ruchu. Przerośnięte wargi powodują otarcia nawet przy zwykłym chodzeniu. Wykluczona jest jazda na rowerze, bieganie czy jazda konno. Często nagłe ruchy mogą powodować ogromny ból. Nawet noszenie niektórych modeli bielizny staje się niemożliwe.

Zmniejszanie warg sromowych

Na szczęście, można to naprawić. Wystarczy wizyta u ginekologa, który oceni jak bardzo wargi są przerośnięte, jak wpływa to na życie pacjentki i wypisze skierowanie na zabieg zmniejszenia warg sromowych. W pewnych przypadkach może być on refundowany. Jeśli jednak przerośnięte wargi po prostu się pacjentce nie podobają, musi ona opłacić zabieg sama, w odpowiedniej klinice.

Operacja nie jest skomplikowana, wymaga pewnego okresu rekonwalescencji, jednak nie trwa on długo. Dzięki niej niejedna kobieta może zacząć wykonywać pewne czynności, uprawiać sport bez obawy o nieprzyjemne dolegliwości bólowe.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: