Czy na zabieg ginekologii estetycznej potrzebne jest skierowanie?

Zabiegi medycyny estetycznej nie wymagają specjalnego skierowania.

Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny łącząca w sobie coś z medycyny estetycznej, ginekologii i chirurgii plastycznej. Może pomóc w osiągnieciu wyglądu idealnego, jak i pomóc w intymnym, wstydliwym problemie.

Bardzo często zabiegom ginekologii estetycznej poddają się panie, które chcą poprawić wygląd miejsc intymnych. Obecnie przestaje to dziwić – seks jest bardzo istotnym elementem związku. Ważne, żeby z partnerem czuć się swobodnie, a zdarza się, że kompleksy to utrudniają. W tym wypadku można po prostu odwiedzić wybraną klinikę i po konsultacji z lekarzem poddać się zabiegowi. Nie jest potrzebne skierowanie, aczkolwiek lekarz może wymagać wykonania kilku badań przed zabiegiem w celu wyeliminowania zbędnego ryzyka.

Jeśli jednak problem intymny jest do tego stopnia krępujący i sprawia dyskomfort, warto udać się do swojego lekarza ginekologa i szczerze porozmawiać. Może on wypisać skierowanie na zabieg, który pomoże w odzyskaniu komfortu życia codziennego. Niektóre z zabiegów mogą być refundowane przez NFZ – jednym z nich jest chirurgiczne zmniejszenie warg sromowych, które kiedy są przerośnięte, mogą sprawiać pacjentce ból nawet podczas chodzenia.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: