Na czym polega plastyka pochwy?

Waginoplastyka, czyli plastyka pochwy, polega na korygowaniu szerokości waginy. Na tę operację zazwyczaj decydują się panie, u których wskutek porodu doszło do pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy.

Waginoplastyka ma na celu zwiększenie zadowolenia z jakości życia seksualnego. Rekonstrukcja pochwy zwiększa doznania kobiety ze stosunku. Podczas waginoplastyki zwiększa się napięcie mięśni pochwy. W związku z tym, iż 90% kobiet rodzących naturalnie ma nacinane krocze, zabieg cieszy się ogromną popularnością.

Za sprawą waginoplastyki matki kilkorga dzieci odzyskują szansę na udany seks. Zabieg plastyki pochwy przeprowadza ginekolog, ponieważ dysponuje on stosowną wiedzą i doświadczeniem. Waginoplastyka nie wyklucza kolejnej ciąży.

Wśród przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu wymienia się: ciążę, nowotwór, zaburzenia krzepnięcia krwi, zły stan zdrowia. W związku z tym, iż waginoplastykę przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym, konieczne staje się przeprowadzenie następujących badań: grupy krwi, morfologii z rozmazem i OB, koagulogramu, glikemii na czczo, poziomu elektroliów (sód, potas), jonogramu, na obecność wirusów: HIV, HCV, HBV, EKG z opisem, RTG klatki piersiowej.

Przeciętny zabieg trwa 40-90 minut. Plastykę pochwy przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Ginekolog nacina tylną ścianę pochwy, usuwa nadmiar tkanek, po czym zszywa mięśnie za pomocą nici rozpuszczalnych. Po zabiegu pacjentka jest hospitalizowana przez 24 h. Osoby, które decydują się na waginoplastykę, powinny liczyć się z dwumiesięczną rekonwalescencją i abstynencją seksualną. Po tygodniu od przeprowadzonego zabiegu pacjentka powinna zgłosić się do lekarza na wizytę kontrolną.

PODZIEL SIĘ: