Plastyka krocza

Uszkodzenie krocza to jeden z częstych problemów poporodowych u kobiet. Podczas porodu może dojść do uszkodzeń na odcinku między pochwą a odbytem.

Powoduje to duże odczucie dyskomfortu oraz ma spory wpływ na satysfakcję z życia seksualnego. Prawidłowe napięcie krocza wpływa również na utrzymanie zawartości pęcherza. Jeśli po porodzie nastąpiło uszkodzenie krocza, jego rozerwanie bądź rozciągnięcie istnieją dwa sposoby na poprawę jego stanu. W przypadku rozerwania konieczny będzie zabieg przy użyciu szwów, który przywraca mu pierwotny wygląd. Zastosowane w tej metodzie szwy są samorozpuszczalne, dlatego nie ma konieczności ściągania ich.

Po takim zabiegu pacjenta powinna przejść pewien okres rekonwalescencji, Możliwe jest odczuwanie bólu i dyskomfortu w okolicach krocza przez pewien czas. Bezpośrednio po zabiegu należy zostać w szpitalu przez przynajmniej dobę.

Jeśli w okolicach krocza doszło do widocznego rozciągnięcia, rozwiązaniem może okazać się zabieg laserowy, który przywróci odpowiednią jędrność i napięcie mięśniowe. Oba zabiegi sa niezwykle skuteczne i mogą zdecydowanie pomóc przywrócić komfort pożycia seksualnego jak i wyeliminować problemy, takie jak nietrzymanie moczu.

Aleksandra Wiktor

PODZIEL SIĘ: